Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИПРАВЛЕННЯ ДЕВІАНТНОЇ ОСОБИСТОСТІ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

ВИПРАВЛЕННЯ ДЕВІАНТНОЇ ОСОБИСТОСТІ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

Назва:
ВИПРАВЛЕННЯ ДЕВІАНТНОЇ ОСОБИСТОСТІ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,56 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Білецький Віталій Володимирович
УДК: 172.12
ВИПРАВЛЕННЯ ДЕВІАНТНОЇ ОСОБИСТОСТІ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
09.00.03. – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі соціально-гуманітарних дисциплін До-нецької державної академії управління
Науковий керівник – кандидат філософських наук,
Альохіна Лідія Веніамінівна, професор
кафедри соціально-гуманітарних дисциплін
Донецької державної академії управління
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор,
КРИВУЛЯ Олександр Михайлович,
ректор Харківського економіко-правового
університету
– кандидат філософських наук,
ПОПОВ Володимир Юрійович
доцент кафедри філософії
Донецького національного університету
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти Національної академії
наук України
Захист відбудеться 12 лютого 2003 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.11.051.06 у Донецькому національному університеті (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано 10 січня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Сушинський М.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Соціальні інститути, вирішуючи задачу виправлення девіантної особистості, послуговуються надбаннями спеціальних дисциплін, якими є, зокрема, юриспруденція, психологія, соціологія, педагогіка, медицина, антропологія. Ці галузі науки вузькоспеціалізовано, різновекторно та суперечливо підходять до тлумачення чинників, які спричиняють девіантну поведінку, визначення головних ознак девіантної особистості, мети та змісту виправного впливу на неї. Разом з цим на сьогодні ще не розробленою є філософська концепція виправлення девіантної особистості, яка змогла б інтеґрально підійти до визначення причин виявлення особистістю девіантної поведінки, загальних значущих ознак такої особистості, мети та змісту виправного впливу і його якісно нової, філософськи обґрунтованої форми.
Актуальність філософського дослідження обумовлюється також тим, що саме така філософська концепція повинна стати методологічним базисом для сукупної діяльності широкого спектру більш вузьких наукових дисциплін у питанні виправлення девіантної особистості.
Особливо актуальним є дослідження визначеної проблеми для сучасного вітчизняного суспільства, яке перебуває у транзитивному етапі свого розвитку, що закономірно призводить до збільшення виявів девіантної поведінки. При цьому сучасні суто правові системи доводять свою слабку спроможність дієво впливати на девіантну особистість.
Брак сучасних філософських досліджень цієї проблематики і спроби тотожного наслідування європейського емпіричного досвіду також не призводять вітчизняний соціум до розв'язання означеної проблеми. Це пояснюється загалом тим, що тлумачення мети та змісту виправного впливу у сучасній європейській науці є так само різновекторним, як і в Україні, що закономірно призводить до невизначеності його соціальної форми.
Таким чином, актуальність теми визначається практичною відсутністю сучасних філософських досліджень, зокрема, історико-філософських та соціально-філософських, які б висвітлювали гносеологічні та онтологічні аспекти виправлення девіантної особистості.
Ступінь наукового опрацювання проблеми. Проблема девіантності завжди розглядалася провідними філософами невідривно від загальної проблеми людини і тому була актуальною для філософського аналізу. Проте позиції мислителів різних етапів розвитку європейської цивілізації щодо сутності особистості, причин девіантності, мети, змісту та форми виправного впливу, вагомої ролі у ньому соціальних регуляторів моралі, релігії, права, громадської думки у новітню добу недостатньо враховувалися та творчо опрацьовувалися європейськими та вітчизняними науковцями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИПРАВЛЕННЯ ДЕВІАНТНОЇ ОСОБИСТОСТІ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок