Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ ІНТЕГРОВАНОГО НАВЧАННЯ

ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ ІНТЕГРОВАНОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ ІНТЕГРОВАНОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,64 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
АПН УКРАЇНИ
ЯНОВСЬКА ТАМАРА АНАТОЛІЇВНА
УДК 159.955 “71”: 373.3
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
В УМОВАХ ІНТЕГРОВАНОГО НАВЧАННЯ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогічної освіти та освіти дорослих АПН України
Науковий керівник: академік АПН України,
доктор психологічних наук, професор
Моляко Валентин Олексійович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України,
завідувач лабораторії психології творчості
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Швалб Юрій Михайлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри соціальної роботи;
кандидат психологічних наук
Слободянюк Ігор Антонович,
Інститут соціальної та політичної
психології АПН України, м. Київ,
старший науковий співробітник
лабораторії фундаментальних
та прикладних проблем спілкування
Захист відбудеться 18 квітня 2008 року о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.02 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, Київ, вул. Артема, 52-А, корпус 3, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, Київ, вул. Артема, 52-А
Автореферат розіслано “14” березня 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М.Скоробогатько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема розвитку мислення молодших школярів в останній час є основним завданням школи і стає все більш актуальною. Тому постає питання про пошук таких форм організації навчального процесу школярів, які б найбільшою мірою сприяли цьому розвитку.
За даними досліджень вітчизняних вчених - Г.О.Балла, Л.С.Виготського, Ю.З.Гільбуха, В.В.Давидова, О.К.Дусавицького, Д.Б.Ельконіна, Г.С.Костюка, С.Д.Максименка, В.О.Моляко, С.Л.Рубінштейна, О.В.Скрипченка, Ю.М.Швалба, - розвиток мислення є одним з основних завдань навчальної діяльності. Навчання є провідною діяльністю у початкових класах, тому саме молодший шкільний вік має великі резерви формування мислення учнів.
Зусилля науковців та практиків сьогодні спрямовані на пошуки нових організаційних і змістовних компонентів навчальної діяльності, за яких відбувається розвиток мислення молодших школярів та оптимізується навчально-виховний процес. Для вирішення проблеми оновлення змісту шкільної освіти передбачається створення таких навчальних курсів, що спираються на реальний досвід школярів та їх зону найближчого розвитку, сприяють інтегрованому пізнанню оточуючого середовища.
Одним із таких напрямків оновлення змісту освіти є інтегроване навчання. Як свідчать дослідження педагогів і психологів останніх років – І.Д.Беха, С.У.Гончаренка, І.А.Зязюна, К.Ж.Гуза, М.Г.Іванчук, В.Р.Ільченко, І.М.Козловської, Н.Г.Ничкало, В.Ф.Моргуна, В.А.Семиченко, Т.С.Яценко, - інтегроване навчання ґрунтується на розвитку творчих здібностей, спонукає учнів до аналізу та узагальнення запропонованого навчального матеріалу, формує у них уміння об’єднувати в єдине ціле розрізнену навчальну інформацію.
Розвиток мислення молодших школярів в умовах традиційного навчання вже достатньо вивчений (Г.О.Балл, Д.Б.Ельконін, А.В.Запорожець, С.Д.Максименко, В.О.Моляко, О.В.Скрипченко, Н.Ф.Тализіна, О.К.Тихомиров). Водночас психологічний вплив інтегрованого навчання на розвиток мислення школярів залишається ще не дослідженим.
Актуальність проблеми, її недостатня теоретична і практична розробленість, потреби практики зумовили вибір теми дослідження “Особливості розвитку мислення молодших школярів в умовах інтегрованого навчання”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконувалося в межах тематичного плану відділу профорієнтації і психології професійного розвитку Інституту педагогічної освіти та освіти дорослих АПН України „Теоретичні та методичні основи профконсультаційної роботи з учнівською молоддю” (Державний реєстраційний номер 0199U000392).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ ІНТЕГРОВАНОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок