Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІННОВАЦІЙНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ІНСТИТУТУ ОСВІТИ ЯК ФАКТОР ОПТИМІЗАЦІЇ ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ ( СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

ІННОВАЦІЙНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ІНСТИТУТУ ОСВІТИ ЯК ФАКТОР ОПТИМІЗАЦІЇ ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ ( СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ІННОВАЦІЙНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ІНСТИТУТУ ОСВІТИ ЯК ФАКТОР ОПТИМІЗАЦІЇ ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ ( СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,36 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Марікян Світлана Володимирівна
УДК 316.37:316.61
ІННОВАЦІЙНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ІНСТИТУТУ ОСВІТИ ЯК ФАКТОР ОПТИМІЗАЦІЇ ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ ( СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському соціально-економічному інституті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат філософських наук, доцент
Андрущенко Аліса Іллівна,
Харківський соціально-економічний інституту, професор кафедри соціології, педагогіки, управління і права
Офіційні опоненти: | доктор соціологічних наук, професор
ПОДОЛЬСЬКА Єлизавета Ананіївна,
Харківський гуманітарний університет “
Народна українська академія”,
професор кафедри соціології
кандидат соціологічних наук, доцент
КОВАЛІСКО Наталія Володимирівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри соціології
Захист відбудеться “20” жовтня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .700.06 Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр_т. _річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр-т. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “19” вересня 2007 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради |
В.Л. Лапшина |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стратегія оновлення українського суспільства відповідно вимогам часу в умовах глобалізації соціально – економічного простору, переходу до постіндустріального типу соціуму, де головним ресурсом є знання, актуалізує необхідність вивчення змісту, напрямків, характеру інноваційних змін інституту освіти. Масштабність, глибина перетворень у ньому ставить нові завдання перед соціальними суб’єктами, а саме: вимагає розвинутого евристичного мислення, здібностей до творчості, спроможності до креативно-теоретичних наробок, вмінь та навичок їх практичної реалізації. Отже формування інтелектуального потенціалу особистості висувається на перший план, що передбачає подолання стереотипних уявлень про другорядну роль цієї інституції у суспільному розвитку.
Ця сфера привертає увагу суспільствознавців різного напрямку – філософів, соціологів, політологів, культурологів, психологів. Проте сьогодні немає цілісного системного уявлення про сутність трансформаційних процесів в освітній системі, прогнозування ризиків, що його супроводжують, відсутній аналітичний матеріал не тільки позитивних аспектів оновлення, але, що є на нашу думку, головним, негативних соціальних наслідків перетворень, механізмів їх подолання.
Інститут освіти як багаторівнева система, цілісний соціальний організм, який включає в себе дошкільну та шкільну підготовку, навчання в спеціальних середніх закладах, вузівську та післядипломну освіту, ще не став предметом глибокого наукового осмислення. Найчастіше кожна із складових підструктур виступає самостійним об’єктом наукового аналізу. В той же час неможливо досягти поставлених цілей оновлення, відродження українського суспільства без узгодженої, комплексної інноваційної перебудови усіх складових інституту освіти.
На нашу думку, така постановка проблеми є актуальною і виправданою. Аналіз статистичної та соціологічної інформації свідчить про наявність протиріччя між потребою суспільства в такій системі освіти, яка б на кожному із рівнів виконувала усю сукупність загальних і специфічних функцій, забезпечувала формування творчих здібностей людини у відповідності з її віковими, психологічними та іншими особливостями, готувала її до переходу при бажанні на вищу освітню сходинку, і відсутністю механізмів її побудови.
Механізм розвитку освіти шляхом втілення інновацій в освітньому просторі виступає як спосіб оновлення останньої. Соціальний розвиток суспільства є наслідком реалізації інтелектуального потенціалу, творчості соціальних суб’єктів і відповідної організаційної та управлінської діяльності, що забезпечує інноваційні зміни певного напрямку в інституті освіти як цілісному соціальному організмі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІННОВАЦІЙНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ІНСТИТУТУ ОСВІТИ ЯК ФАКТОР ОПТИМІЗАЦІЇ ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ ( СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок