Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МИТНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВЕКТОРУ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ

МИТНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВЕКТОРУ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ

Назва:
МИТНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВЕКТОРУ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,47 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Яценко Ашхєн Борисівна
УДК 339.543(477)
МИТНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО
ВЕКТОРУ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Донецьк – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі міжнародної економіки
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Макогон Юрій Володимирович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м.Донецьк),
завідувач кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Рокоча Віра Володимирівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук, доцент
Ларіна Рена Ринатівна,
Донецька державна академія управління
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри маркетингу
Провідна установа - Київський національний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра міжнародного менеджменту.
Захист дисертації відбудеться “24” квітня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.03 в Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м.Донецьк, вул. Челюскінцев, 186.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м.Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “21” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук,
доцент С.П.Калініна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтеграційні процеси, що в останні десятиріччя стали визначальними в світовому розвитку, неминуче позначаються й на пошуку Україною свого місця в міжнародному розподілі праці. На сучасному етапі Україна визначила вектор розвитку своєї зовнішньої політики як шлях інтеграції в Європейський Союз (ЄС).
Європейський вибір України зумовлений усвідомленням інтеграції як чинника сприяння державній незалежності, національній безпеці, політичній стабільності, економічному розвитку, інтелектуальному про-гресу, відновленню європейської сутності країни. Ставлячи перед собою мету інтеграції до європейських структур, Україна усвідомлює, що західним державам належить провідна роль у сучасній міжнародній сис-темі, зокрема у світовому економічному комплексі і в міждержавних інституційних механізмах управління глобальними і регіональними про-цесами.
Різні аспекти проблем функціонування національних економік, регулювання зовнішньоекономічної діяльності, формування митної політики в умовах глобалізації світогосподарських зв`язків та інтеграції країн в світовий економічний простір висвітлені у працях вітчизняних і зарубіжних вчених. Так, П.Кругман, М.Дудченко, Д.Лук`яненко, Ю.Макогон, А.Мокій, А.Поручник, В.Рокоча, Ф.Рут, Є.Савельєв, А.Філіпенко, О.Шнирков у своїх працях окреслюють стратегії розвитку глобальної інтеграції, аналізують проблеми економічного розвитку країн з перехідною економікою в умовах інтеграції. Проблеми розвитку зовнішньої торгівлі та удосконалення механізмів тарифного і нетарифного регулювання розкриті у наукових працях В.Андрійчука, В.Будкіна, І.Бураковського, А.Гальчинського, О.Гребельника, І.Дюмулена, О.Кірєєва, А.Кредісова, В.Новицького, М.Портера, В.Пятницького, В.Холопова.
В Україні поступово формуються передумови включення її економіки до глобальних та європейських економічних процесів. Створюється цілісна система національного законодавства у сфері митних відносин, формується механізм регулювання зовнішньоекономічної діяльності шляхом його гармонізації відповідно до норм і стандартів ГАТТ/СОТ та країн Євросоюзу. Але інтегрування економіки України до світового економічного простору має здійснюватись з урахуванням особливостей перехідного етапу її розвитку, а також очікуваних в найближчий час геополітичних і економічних змін на європейському континенті, які пов`язані зі вступом нових країн до Європейського Союзу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МИТНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВЕКТОРУ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок