Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДНОСИНИ АКЦІОНЕРНОЇ ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ (НА ПРИКЛАДІ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ)

ВІДНОСИНИ АКЦІОНЕРНОЇ ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ (НА ПРИКЛАДІ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ)

Назва:
ВІДНОСИНИ АКЦІОНЕРНОЇ ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ (НА ПРИКЛАДІ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Загарій Віта Клавдіїївна
УДК 330.52:334.722.8
ВІДНОСИНИ АКЦІОНЕРНОЇ ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ (НА ПРИКЛАДІ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ)
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичної економії обліково-економічних факультетів Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор
Кривенко Костянтин Тарасович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Чухно Анатолій Андрійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент
Стахівський Віктор Іванович,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри політичної економії факультетів
управління та маркетингу
Провідна установа:
Інститут економіки НАН України,
відділ теоретичних проблем регулювання економіки, м. Київ
Захист відбудеться “ 26 ” квітня 2001 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розіслано “ 22 ” березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, доктор економічних наук, професор |
Фукс А.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкова трансформація економіки України, в тому числі, її фундаментальної основи – промисловості, спрямована на створення системи різних форм власності, в якій акціонерній власності належить визначальна роль. Адже в процесі роздержавлення і приватизації майна державних підприємств та колгоспів саме акціонерна власність стала провідною формою власності у більшості галузей народного господарства. При цьому власниками акцій та паїв стали 37 млн. громадян України. Кількісні показники акціонування державних підприємств і колективних господарств на душу населення України є феноменальними навіть для тих країн Заходу, які історично є піонерами у становленні і розвитку відносин акціонерної власності. Проте з якісного боку масове акціонування майна державних і недержавних підприємств не дало очікуваних результатів: ефективність акціонерних товариств низька, а характер відносин акціонерної власності не відповідає стратегічній меті приватизації державної власності.
На жаль, сучасний рівень теоретичних досліджень проблем трансформації державної і колгоспно-кооперативної форм власності в акціонерну не відповідає вимогам практики та специфіки України.
Відсутність цілісної теорії акціонування власності, недосконалість методологічних підходів до її практичного здійснення значною мірою сприяли тій системній економічній кризі і безладдю, в яких перебувала вітчизняна економіка протягом 90-х років. Недосвідченість і романтизм, з одного боку, в поєднанні з орієнтацією ідеологів-реформаторів на рекомендації західних радників, з другого, - сприяли спотворенню змісту приватизаційних процесів в економіці країни.
Нині першочерговим завданням вітчизняної економічної теорії є дослідження і пізнання основних закономірностей розвитку акціонерної форми власності, особливостей цієї системи виробничих відносин в перехідній економіці України в період її піднесення, а, відповідно, і політики держави щодо шляхів прискореного удосконалення всієї системи відносин акціонерної власності.
Соціально-економічне значення поставленої проблеми істотно зростає і в зв’язку з курсом суспільства на виправлення помилок та викривлень, які було допущено в процесі приватизації в 90-ті роки, посилення цілеспрямованої керованості та прогнозованості економічних перетворень в країні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВІДНОСИНИ АКЦІОНЕРНОЇ ВЛАСНОСТІ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ (НА ПРИКЛАДІ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок