Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАПОБІГАННЯ ВТРАТ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ на підприємстві

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАПОБІГАННЯ ВТРАТ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ на підприємстві

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАПОБІГАННЯ ВТРАТ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ на підприємстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,98 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
ЯЦЕНКО ВІКТОРІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 658:664
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ЗАПОБІГАННЯ ВТРАТ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ на підприємстві
 
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління
підприємствами
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ-2003


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка Міністерства освіти і науки України (м. Полтава).
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Макаров Володимир Валентинович,
Полтавський національний технічний
університет імені Юрія Кондратюка
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри економіки підприємства.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Акмаєв Анатолій Ісайович, Донбаський гірничо-металургійний інститут Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економіки і управління (м. Алчевськ);
 
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Хижняк Людмила Трохимівна, Інститут економіки промисловості НАН України, завідуюча сектором відділу проблем фінансування розвитку виробництва (м. Донецьк).
Провідна установа – Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра бізнесу і підприємництва (м. Харків).
Захист відбудеться 27 березня 2003 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.01 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України за адресою: 91034, кв. Молодіжний, 20-а.
Автореферат розісланий 26 лютого 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.В. Козаченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні в цілому і в промисловому комплексі, зокрема, реалізується модель конкурентної економіки. Однак позитивні тенденції, які мають місце в її розвитку, ще слабкі. У зв'язку з цим сьогодні пріоритетним є розвиток підприємств харчової та переробної галузей промисловості, конкуренція їх на внутрішньому й зовнішньому ринках товарів, підвищення ефективності роботи на основі реалізації не тільки технічних заходів, але й таких, котрі спрямовані на раціональне використання виробничих ресурсів, у першу чергу, трудових, максимальне скорочення і запобігання їхніх втрат.
У період трансформації вітчизняної економіки в ринкові умови продовжує залишатися актуальною задача випереджального зростання вартості робочої сили. Зазначене зростання може бути забезпечене в умовах рівномірного розвитку продуктивних сил і виробничих відносин зі стабільним економічним середовищем. Останнє характеризується високим рівнем організаційного, технічного, економіко-правового, інформаційного, фінансового, наукового та соціального забезпечення виробництва.
Сучасний нестабільний розвиток вітчизняної економіки поряд з макроекономічними факторами характеризується низьким рівнем організації виробництва, нормування, оплати праці та її стимулювання, пробілами в нормативно-правовому забезпеченні соціально-трудових відносин.
Таким чином, задача запобігання втрат трудових ресурсів на рівні конкретних промислових підприємств, раціонального їхнього використання в наш час значно загострилася. Без її вирішення підприємства не зможуть ефективно розвиватися. Вирішенню цієї задачі присвячені праці вітчизняних учених-економістів Інституту економіки промисловості НАН України, Інституту економіки НАН України, Інституту регіональних досліджень НАН України, Інституту економіко-правових досліджень НАН України, Науково-дослідного інституту праці і зайнятості населення Міністерства праці і соціальної політики України, ряду вищих навчальних закладів Міністерства освіти і науки України, зарубіжних учених і фахівців.
Особливості ринкових перетворень вимагають удосконалення існуючих методів і концептуальних підходів до вирішення задачі запобігання втрат трудових ресурсів, оскільки відзначеного змінюється сама суть головного фактора продуктивності й ефективності праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАПОБІГАННЯ ВТРАТ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ на підприємстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок