Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління державним сектором промисловості в україні

Управління державним сектором промисловості в україні

Назва:
Управління державним сектором промисловості в україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,50 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук україни
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 338.24:330.526.34(477)
Дорофєєва Ганна Андріївна
Управління державним сектором промисловості в україні
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування і регулювання економіки
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк) у відділі проблем управління виробництвом.
Науковий керівник – | доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Кузьменко Лариса Михайлівна, Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), головний науковий співробітник відділу проблем управління виробництвом.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор Поважний Олександр Станіславович, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), проректор, завідувач кафедри фінансів;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Тараш Лідія Іванівна, Інститут економіки промисловості НАН України (м.Донецьк), провідний науковий співробітник відділу економічних проблем науково-технічного прогресу у промисловості.
Провідна установа – | Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ), кафедра менеджменту.
Захист відбудеться “25” листопада 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “22” жовтня 2005 р.
Заступник голови
спеціалізованої вченої ради О.І. Амоша


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Головним завданням розвитку економіки України на сучасному етапі є забезпечення сталого економічного зростання. У його здійснені важливу роль відіграє промислова сфера, яка впливає на інтенсивний розвиток інших галузей і виробництв. На цей час вона забезпечує 49,9% загального випуску продукції, 31,8% загального обсягу валової доданої вартості та функціонування близько 30% робочих місць.
Історично склалося так, що у промисловості, як і в економіці в цілому, домінуючим був державний сектор. Перехід економіки України до ринкових відносин супроводжується процесами роздержавлення та приватизації, що веде до скорочення масштабів державного сектора, і потребує формування сучасних підходів до управління цим сектором у нових економічних умовах.
Ефект ринкових трансформацій забезпечується завдяки тимчасовому посиленню державного втручання в економіку, що обґрунтовується досвідом світової практики, який з очевидністю показав, що успіх будь-яких соціально-економічних реформ неможливий при самоусуненні держави із економічної сфери. Таке втручання припускає, з одного боку, посилення регулюючої функції держави, щоб установлювати “правила гри” на ринку, бо ринковий механізм самостійно не в змозі забезпечити ефективне регулювання економічних процесів, особливо у період радикальних реформ. З іншого боку, державне втручання припускає підвищення ефективності підприємницької функції держави, бо як власник держава зацікавлена в ефективному функціонуванні та розвитку своїх підприємств, які включені у загальнонаціональний оборот капіталу, взаємодіють із приватним капіталом. Тому ефективне управління підприємствами державного сектора сприяє досягненню позитивних макроекономічних результатів у цілому.
Таке вимагає вирішення теоретичних проблем та підготовки практичних рекомендацій щодо управління державним сектором, перш за все у промисловості. Якісне управління, сприяючи ефективному функціонуванню державних промислових підприємств, забезпечить раціональне використання їх потенціалу, поповнення державного бюджету, а також реалізацію макроекономічних завдань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Управління державним сектором промисловості в україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок