Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інтелектуальне формУВАННЯ ІндивІдуальноЇ траЄкторІЇ НАВЧАННЯ студента

Інтелектуальне формУВАННЯ ІндивІдуальноЇ траЄкторІЇ НАВЧАННЯ студента

Назва:
Інтелектуальне формУВАННЯ ІндивІдуальноЇ траЄкторІЇ НАВЧАННЯ студента
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Носов Павло Сергійович
УДК 004.378
Інтелектуальне формУВАННЯ
ІндивІдуальноЇ траЄкторІЇ НАВЧАННЯ студента
05.13.23 — Системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі технології комп’ютерного проектування.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Тонконогий Володимир Михайлович
Одеський національний політехнічний університет, завідувач кафедри технологій комп’ютерного проектування
Офіційні опоненти доктор технічних наук, професор
Крилов Віктор Миколайович
Одеський національний політехнічний університет, професор кафедри прикладної математики та інформаційних технологій у бізнесі;
доктор технічних наук, професор
Соколов Олександр Юрійович
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний
інститут”, завідувач кафедри інформатики.
 
 
Провідна установа: Харківський національний університет радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 19 червня 2007р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.052.08 Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, проспект Шевченка, 1, ауд. 400А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: м. Одеса, проспект Шевченка, 1.
Автореферат розіслано “18” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савєльєва О.С.


ЗАГАЛЬНА характеристика рОботИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку інтелектуальних систем навчання (ІСН) одним з важливіших напрямків є розробка і впровадження таких біонічних засобів роботи штучного інтелекту, як експертні системи (expert systems) та візуалізація їх внутрішніх процесів у людино-машинних комплексах з метою підвищення успішності навчання. Проте відомі на сьогоднішній день засоби ІСН характеризуються апріорною обмеженістю на кількісні характеристики та їх параметри відносно моделі світу студента (МСС). Такий стан або не дозволяє виконати процес моделювання інтелектуальної діяльності студента, результатом якого є індивідуальна траєкторія навчання студента (ІТНС) у вигляді логічної ціле-орієнтованої структури, або робить цей процес нерезультативним. Також недостатньо виражена ідентифікація МСС у навчальному просторі ознак ІСН відносно когнітивних здібностей до теоретичного та практичного напрямку підготовки призводить до того, що студенти власноруч формують індивідуальний уклін навчання. Сформована таким чином МСС суттєво відрізняється від моделі фахівця відносно набору його професійних якостей, що зумовлює проблему невідповідності результату навчання його меті. Відомі методи, що застосовуються для моделювання інтелектуальної діяльності студента, використовують вже визначені траєкторії навчання на основі фрейм-сценарію, що не дозволяє значно підвищувати рівень успішності та оперативності студентів, а тому не вирішують цю проблему.
У зв’язку з зазначеним вочевидь, недостатньо виражені: індивідуалізація навчання, формування ІТНС без врахування параметрів МСС та відсутність засобів ідентифікації МСС відносно моделі фахівця не дозволяють досягти високого рівня результативності в навчальному процесі.
Таким чином, існуючі засоби ІСН не повністю вирішують позначену проблему, отже, розробка моделі індивідуалізації навчання і методу формування ІТНС, що забезпечує їх реалізацію, є актуальною.
Значний внесок у вирішення позначеної проблеми зробили такі відомі вчені, як Атанов Г.О., Беспалько В.П., Аванесов B.C., Мокін Б.І., Козлакова Г.О., Растригін Л.А., Еренштейн М.Х. та інші.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до комплексу нормативних документів і стандартів вищої освіти. Наказ Міністерства освіти і науки України № 48 від 23.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Інтелектуальне формУВАННЯ ІндивІдуальноЇ траЄкторІЇ НАВЧАННЯ студента

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок