Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГУМАНІСТИЧНІ ІНВАРІАНТИ ЕКЗИСТЕНЦІАЛІЗМУ: Ж.-П. САРТР ТА Н. АББАНЬЯНО

ГУМАНІСТИЧНІ ІНВАРІАНТИ ЕКЗИСТЕНЦІАЛІЗМУ: Ж.-П. САРТР ТА Н. АББАНЬЯНО

Назва:
ГУМАНІСТИЧНІ ІНВАРІАНТИ ЕКЗИСТЕНЦІАЛІЗМУ: Ж.-П. САРТР ТА Н. АББАНЬЯНО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,36 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БЕСЛЮБНЯК Ольга Олександрівна
УДК 1 (091)
ГУМАНІСТИЧНІ ІНВАРІАНТИ ЕКЗИСТЕНЦІАЛІЗМУ:
Ж.-П. САРТР ТА Н. АББАНЬЯНО
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Ярошовець Володимир Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії філософії.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Окороков Віктор Броніславович,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри філософії;
кандидат філософських наук, доцент
Чекаль Леонід Андрійович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри філософії.
Захист відбудеться “28” січня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал. №12.
Автореферат розісланий “26” грудня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради                         Н.В. Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасному суспільстві, де відбувається пошук соціальної, політичної та культурної ідентичності не втрачають актуальності дослідження екзистенційної парадигми та її вплив на сьогодення. Методологічний спадок екзистенціалізму втілений у багатьох “постекзистенціалістських синтезах”: екзистенціальних феноменології, антропології, педагогіці, соціології, психології, політології тощо.
Висуваючи ідею абсолютної унікальності людського буття, представники екзистенціалізму зосереджувались навколо проблем буття, гуманізму, свободи та відповідальності, смерті як найпотаємнішої суті людського існування, проблеми часу як характеристики буття людини та ін. Дослідники та критики екзистенціалізму називають його “філософією розпачу”, “філософією свободи”, “філософією творчості”, “філософією індивідуалізму”. Таке неоднозначне тлумачення, пов'язане з тим, що в екзистенціалізмі буття людини постає у його тимчасовості, у реальній долі звичайної людини.
Попри розмаїття визначень екзистенціалізму варто звернути увагу ще на одну концепцію, яка є не менш фундаментальною позицією у вирішенні проблеми існування людини та її свободи – “філософію можливості свободи” або “позитивний екзистенціалізм”, автором якої є італійський філософ Н. Аббаньяно. Запропоновані цим мислителем ідеї свободи як екзистенційного вибору, екзистенції як сукупності можливостей, трансцендентальної можливості залишаються актуальними для сучасної доби. Вони потребують нового осмислення та інтерпретації для створення більш цілісного уявлення та розширення спектру розуміння екзистенціалістського напрямку в українському філософському просторі. Адже, у вітчизняній філософській думці є приклади глибокого аналізу німецького та французького екзистенціалізму, однак, не існує системного історико-філософського дослідження італійського екзистенціалізму, який виводить людину на новий рівень її можливостей у процесі самовизначення, самодетермінації тощо.
Актуальність дисертаційного дослідження зумовлена також своєрідною інтерпретацією поняття “гуманізм” в межах екзистенційного напряму філософування. Гуманістичний проект Ж.-П. Сартра, попри всі критичні звинувачення має чітке логічне обґрунтування завдяки послідовному застосуванню феноменологічного методу до сфери екзистенції. Його бачення вищої життєвої цінності у свободі особистості, висування категорій абсурдності буття, жаху, відчаю тощо, допоможе цілісно визначити межі і форми існування свободи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГУМАНІСТИЧНІ ІНВАРІАНТИ ЕКЗИСТЕНЦІАЛІЗМУ: Ж.-П. САРТР ТА Н. АББАНЬЯНО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок