Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економіко-екологічні основи нетрадиційних стратегій в освоєнні природних енергетичних ресурсів (на прикладі приморських регіонів України)

Економіко-екологічні основи нетрадиційних стратегій в освоєнні природних енергетичних ресурсів (на прикладі приморських регіонів України)

Назва:
Економіко-екологічні основи нетрадиційних стратегій в освоєнні природних енергетичних ресурсів (на прикладі приморських регіонів України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,97 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
Холодов Дмитро Володимирович
УДК 338.5:557.4
Економіко-екологічні основи
нетрадиційних стратегій в освоєнні
природних енергетичних ресурсів
(на прикладі приморських регіонів України)
Спеціальність: 08.08.01. Економіка природокористування і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Степанов
В'ячеслав Миколайович, Інститут проблем ринку та
економіко-екологічних досліджень НАН України,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Прейгер
Давид Каспарович, Національний інститут проблем
міжнародної безпеки при Раді національної
безпеки і оборони, завідувач відділу
проблем розвитку транспортних комунікацій
доктор економічних наук, професор Ковальов
Володимир Георгійович, Одеський державний
екологічний університет Міністерства освіти і
науки України, завідувач кафедри менеджменту
природоохоронної діяльності
Провідна установа: Рада з вивчення продуктивних сил України НАН
України, відділ проблем розвитку і розміщення
паливно-енергетичного комплексу (м. Київ).
Захист відбудеться:30.05.2002р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, за адресою: 65044, Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розіслано 25.04.2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим фактором забезпечення економічної безпеки і сталого соціально-економічного розвитку України та її регіонів є здійснення заходів для формування надійної регіональної і національної бази паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР). Україна відноситься до енергодефіцитних країн: власний видобуток покриває 25-30% потреби в природному газі і 10-12% – у нафті. Одним з резервів підвищення ресурсно-екологічної безпеки (РЕБ) у системі рішення задач використання ПЕР регіонів України є прискорене залучення до господарського обороту внутрішніх ресурсів, у тому числі поновлюваних джерел енергії, повсюдна економія ПЕР і ін.
Складна ресурсно-екологічна ситуація і дефіцит ПЕР особливо характерні для півдня України – Причорномор'я, де питома вага від загальноукраїнських показників така: електроенергетика–6,8%, паливно-енергетична галузь–5,4%, сумарний природно-ресурсний потенціал Південного регіону складає 15,6% загальноукраїнського. Недостатні паливно-енергетичні ресурси значно гальмують комплексний розвиток району. Так Одеська область 96% потреби в електроенергії задовольняє за рахунок зовнішніх джерел, що генерують. Дефіцит природних енергетичних ресурсів і потужностей, що генерують, а також складна економічна ситуація в Українському Причорноморї, ставить на перший план проблеми пошуку пріоритетів в освоєнні енергоресурсів і комплексному використанні власних поновлюваних джерел, включаючи морський гідропотенціал, енергію сонця, вітру та ін., запаси яких у регіоні досить значні. Особливої уваги заслуговує вивчення проблем розвитку в морській береговій зоні електростанцій, що гідроакумулюють (ГАЕС), які у перспективі можуть стати органічною частиною енергосистеми країни як найбільш ефективне і високоманеврене джерело електроенергії.
Економічним, екологічним, соціальним і іншим проблемам розвитку енергетики та взаємозалежних від них проблем ресурсно-екологічної і національної безпеки присвячені роботи багатьох вчених і фахівців, а саме: О.І.Амоші, О.Ф.Балацького, В.Г.Баряхтара, О.Ф.Бєлова, Б.В.Буркинського, В.М.Гєєця, А.А.Долинського, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Економіко-екологічні основи нетрадиційних стратегій в освоєнні природних енергетичних ресурсів (на прикладі приморських регіонів України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок