Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ УСТАНОВКИ ДЛЯ ОБРОБКИ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ НАДВИСОКИМ ТИСКОМ

РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ УСТАНОВКИ ДЛЯ ОБРОБКИ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ НАДВИСОКИМ ТИСКОМ

Назва:
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ УСТАНОВКИ ДЛЯ ОБРОБКИ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ НАДВИСОКИМ ТИСКОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,05 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ ІМ. М.ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО
ГАРКУША ВОЛОДИМИР БОРИСОВИЧ
УДК 664-988ю002ю5(043ю3)
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ УСТАНОВКИ ДЛЯ
ОБРОБКИ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ НАДВИСОКИМ ТИСКОМ
Спеціальність 05.18.12 - процеси та обладнання харчових, мікробіологічних та фармацевтичних виробницв
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Донецьк – 2002


Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі загальноінженерних дисциплін Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Сукманов Валерій Олександрович,
Донецький державний університет економіки і
торгівлі ім. М. Туган-Барановського, завідувач
кафедри загальноінженерних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Некоз Олександр Іванович,
Національний університет харчових технологій,
завідувач кафедри матеріалознавства
та технології машинобудування
кандидат технічних наук, доцент
Лебедєв Іван Миколайович,
Донецький державний університет економіки
і торгівлі ім. М. Туган-Барановського,
доцент кафедри обладнання харчових підприємств
Провідна установа: Український державний хіміко-технологічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра харчових виробництв і захисту обладнання від корозії , м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “11” грудня 2002 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.055.02 Донецького державного
університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського за адресою: 83055, Донецьк-55, Театральний проспект, 28, (3-й учбовий корпус).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського за адресою: 83017, Донецьк-17, б. Шевченка, 30.
Автореферат розісланий “05” листопада 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., доцент Антропова Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення населення України продуктами харчування високої якості та їх конкурентоздатності на зовнішньому ринку є одною з основних задач вітчизняної харчової і переробної промисловостей.
Одним із шляхів вирішення даної задачі є розробка нових технологій, удосконалення технологічних процесів і апаратів, перехід на нові екологічно чисті технології і широке використання досягнень науки і техніки у виробництві, які забезпечують підвищення якості продукції, що отримується при заощадженні матеріальних і паливно-енергетичних ресурсів.
Існуючі технології підвищення термінів зберігання харчових продуктів засновані на термічній обробці (пастеризація і стерилізація), додаванні до продуктів різних за своєю природою хімічних консервантів. При цьому харчові та органолептичні властивості суттєво погіршуються внаслідок денатурації білків, руйнування ферментно-вітамінного комплексу.
В останні роки (починаючи з 1989 – 1990 рр.) значно зріс інтерес до технологій впливу надвисокого тиску (НВТ) на різноманітні біологічні об’єкти та їх композиції з метою консервації і поліпшення їх споживчих властивостей (в основному на харчові продукти). Це пов’язано зі згубною дією НВТ на клітинні структури живих мікроорганізмів та їх спори, що призводить до їх депресії і наступної загибелі. В основі цих явищ лежать глибокі структурні, якісні та кількісні хімічні зміни в органічній масі речовини, які відбуваються як у рідкій, так і твердій фазі. Але існують лише поодинокі дані про характер діяння надвисокого тиску на різноманітні продукти; не досліджені відповідні технологічні процеси обробки продуктів та інших біоматеріалів надвисоким тиском; відсутнє відповідне обладнання для дослідження вище перерахованих явищ і процесів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводились у відповідності з тематикою науково-дослідницьких робіт Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган- Барановського Г-99-1 (0199U001225) “Використання надвисокого тиску в харчових технологіях”, Г-2002-02, (0102U002044) “Розробка нової технології обробки сиропу й пива надвисоким тиском з метою зберігання харчової цінності і збільшення термінів їх зберігання”, планом роботи проблемної науково-дослідницької лабораторії ДонДУЕТ “Використання надвисокого тиску в харчових технологіях”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ УСТАНОВКИ ДЛЯ ОБРОБКИ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ НАДВИСОКИМ ТИСКОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок