Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНОГО СТОМАТОЛОГІЧНОГО ЛАКУ

РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНОГО СТОМАТОЛОГІЧНОГО ЛАКУ

Назва:
РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНОГО СТОМАТОЛОГІЧНОГО ЛАКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,64 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА ФАРМАЦЕВТИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Полова Жанна Миколаївна
УДК 615.451:616.31
РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНОГО СТОМАТОЛОГІЧНОГО ЛАКУ
15.00.01. Технологія ліків та промислова фармація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі заводської технології ліків Національної фармацевтичної академії України, Міністерство охорони здоров'я.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор,
Єгоров Іван Артемович,
Національна фармацевтична академія України, викладач кафедри заводської технології ліків
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
Ярних Тетяна Григорівна,
Національна фармацевтична академія України,
професор кафедри аптечної технології ліків;
кандидат фармацевтичних наук,
Козлова Неллі Георгіївна,
Державний науковий центр лікарських засобів,
старший науковий співробітник, в.о. зав. сектором
супозиторних лікарських форм.
Провідна установа: Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького, кафедра технології ліків з курсом промислової фармації.
Захист відбудеться " 26 " жовтня 2001 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.605.01 при Національній фармацевтичній академії України за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної фармацевтичної академії України (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий " 21 " вересня 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої Вченої ради І.С.Гриценко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. На сучасному етапі одним з найбільш розповсюджених патологічних станів зубощелепної системи є часткова або повна втрата зубів. Протезування хворих здійснюється за допомогою знімних пластинкових протезів, для виготовлення котрих широко застосовуються акрилові пластмаси. Технологія лабораторної полімеризації пластмас відрізняється від промислової, тому навіть при дотриманні інструкції завода-виробника, в тілі протеза знаходиться залишковий мономер-монометилметакрилат (ММА), він є протоплазматичною отрутою, володіє подразнюючою, токсичною, мутагенною, алергогенною дією, що виступає найважливішим патогенним фактором виникнення протезних контактних акрилових стоматитів.
В зв'язку з цим заслуговують увагу стоматологічні лаки, які мають значну перевагу перед іншими лікарськими формами, внаслідок великої когезійної властивості, яка дає змогу забезпечення контакту з поверхнею зубів, а також дозволяє наносити їх на протези безпосередньо перед фіксуванням останніх в ротовій порожнині.
В Україні, на теперішній час, не існує стоматологічного лаку, котрий запобігав би захворюванням слизової оболонки протезної ложі та виходу залишкового мономеру з тіла акрилового протеза. Тому, актуальним і перспективним є створення високоефективного лікувально-профілактичного стоматологічного лаку, який відповідає вимогам сучасної стоматології.
ЗВ'ЯЗОК РОБОТИ З НАУКОВИМИ ПРОГРАМАМИ, ПЛАНАМИ, ТЕМАМИ. Дисертаційна робота виконана у відповідності з планом науково-дослідних робіт Національної фармацевтичної академії України (№ державної реєстрації 0198U007011) та проблемної комісії “Фармація” МОЗ України.
МЕТА І ЗАДАЧІ ДОСЛІДЖЕННЯ. Метою роботи є розробка науково обгрунтованого складу, технології і методів аналізу комбінованого препарату в формі лаку для запобігання виходу токсичного мономера з тіла акрилового протезу та лікування “протезних” стоматитів.
Реалізація поставленої мети передбачала вирішення наступних задач:
·
аналіз літературних даних з питань терапії та профілактики запальних захворювань слизової оболонки ротової порожнини;
· проведення комплексу фізико-механічних, хімічних, технологічних, мікробіологічних і медико-біологічних досліджень по створенню оптимального складу стоматологічного лаку;
· теоретичне і експериментальне обгрунтування складу і технології лаку, що розробляється;
· вивчення структурно-механічних та фізико-механічних властивостей запропонованого складу та акрилової пластмаси Протакрил-М;
· розробка методів контролю якості стоматологічного лаку;
· вивчення специфічної активності і біологічної нешкідливості розробленого лаку;
· розробка нормативно-технічної документації на стоматологічний лак і подання її в Державний науково-експертний центр лікарських засобів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНОГО СТОМАТОЛОГІЧНОГО ЛАКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок