Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структура і функціональні властивості еритроцитів та їх зміни при лікуванні телят, хворих на бронхопневмонію

Структура і функціональні властивості еритроцитів та їх зміни при лікуванні телят, хворих на бронхопневмонію

Назва:
Структура і функціональні властивості еритроцитів та їх зміни при лікуванні телят, хворих на бронхопневмонію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,24 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 619:616.233-002:616.155.1/.19:636.2.053
розумнюк андрій вікторович
Структура і функціональні властивості еритроцитів та їх зміни при лікуванні телят, хворих на бронхопневмонію
16.00.01 – діагностика і терапія тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Білоцерківському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник – доктор ветеринарних наук, професор, академік УААН
Левченко Володимир Іванович,
Білоцерківський державний аграрний університет,
завідувач кафедри терапії та клінічної діагностики
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук, професор Кондрахін Іван Петрович,
Кримський державний аграрний університет,
завідувач кафедри терапії та клінічної діагностики;
кандидат ветеринарних наук, доцент Січкар Вадим Степанович,
Національний аграрний університет, кафедра терапії та клінічної
діагностики
Провідна установа
Харківська державна зооветеринарна академія Міністерства аграрної політики України, кафедра внутрішніх хвороб тварин, м. Харків
Захист дисертації відбудеться 17.10.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27. 821. 02 у Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09117, м. Біла Церква, вул. Ставищенська, 126; навчальний корпус № 8, ауд. № 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1
Автореферат розісланий 13.09. 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Стадник П. О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Бронхопневмонія молодняку сільськогосподарських тварин має широке розповсюдження і в структурі захворюваності посідає друге місце після шлунково-кишкових хвороб (Достоєвський П.П., Ільченко А.В., 1998). Майже кожна друга тварина в ранньому віці хворіє на бронхопневмонію. Захворювання зустрічається в усі періоди року, а в умовах жаркого клімату найчастіше – у червні–серпні (Кондрахин И.П., 1997). Бронхопневмонія є причиною загибелі, зниження росту і призупинення розвитку молодняку.
Значне розповсюдження бронхопневмонії телят зумовлене не тільки відомими етіологічними факторами першого (антисанітарні умови утримання, підвищена вологість приміщень, різкі коливання добової температури) та другого порядку (патогенна й умовно-патогенна мікрофлора) (Кондрахін І., 1998), але й імунними дефіцитами, котрі зустрічаються у 60–70 % новонароджених телят (Карпуть И.М., 1995). В останні роки рівень захворюваності тварин з ураженням органів дихання не знижується, а, навпаки, має тенденцію до зростання (Чумаченко В.Ю. зі співавт., 2000). Частіше реєструються, затяжні і рецидивні форми пневмоній, випадки в'ялого перебігу хвороби, що зумовлено зниженою імунологічною реактивністю організму тварин (Земсков В.М., Земсков А.М., 1987).
При пневмоніях розвивається гіпоксична гіпоксія, яка ускладнюється циркуляторною, тому важливим при цих хворобах є дослідження системи еритрону. Кількісні зміни еритроцитів і вмісту гемоглобіну досить добре вивчені, проте не з'ясованими залишаються питання біохімічної структури та функціональних властивостей еритроцитів у телят, хворих на бронхопневмонію, їх зміни під впливом лікарських речовин, зокрема антибактеріальних препаратів. Тому, незважаючи на велику кількість виконаних робіт, проблема пневмоній залишається актуальною як у плані подальшого вивчення патогенезу, так і пошуку та експериментального обгрунтування нових ефективних засобів терапії.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є частиною держбюджетної угоди №1/16 з Міністерством аграрної політики; номер держреєстрації 0100U001534.
Мета роботи полягає у вивченні біохімічної структури і функціональних властивостей еритроцитів у телят, хворих на катаральну бронхопневмонію, та їх змін при лікуванні з використанням антибактеріальних препаратів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Структура і функціональні властивості еритроцитів та їх зміни при лікуванні телят, хворих на бронхопневмонію

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок