Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОГРАФО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ҐРУНТІВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ

ГЕОГРАФО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ҐРУНТІВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ

Назва:
ГЕОГРАФО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ҐРУНТІВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Телегуз Олексій Гнатович
УДК 911.2:631.4:621.643
ГЕОГРАФО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ
ҐРУНТІВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ
11.00.05 – біогеографія і географія ґрунтів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат географічних наук, доцент
Кіт Мирон Григорович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра ґрунтознавства і географії ґрунтів, доцент
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Кривульченко Анатолій Іванович,
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка
кафедра географії та геоекології, завідувач
кандидат географічних наук, доцент
Мельнійчук Михайло Михайлович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки
кафедра фізичної географії, доцент
Провідна установа: Одеський національний університет імені Іллі Мечникова
Міністерства освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 11 травня 2005 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка
(79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41, ауд. 26).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17).
Автореферат розісланий 9 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук, доцент Дубіс Л.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Деградація ґрунтів, спричинена процесами техногенезу, отримала значне поширення. Це стосується забруднення ґрунтів, зміни їх режимів, особливо водно-повітряного, інтенсифікації процесів ерозії, заболочення тощо, що зумовлює не лише погіршення їх властивостей, а й маргіналізацію. Тисячі і тисячі гектарів земель вилучають із сільськогосподарського вжитку не лише за рахунок їх відчуження під будівництво різних промислових об’єктів, а й в результаті інтенсивної деградації та деструкції. Використання в останні десятиліття систем магістральних трубопроводів для транспорту нафти, газу та інших продуктів завдає значної шкоди ґрунтовому покриву, в результаті погіршення властивостей ґрунтів передусім морфологічних, фізичних і фізико-хімічних. Це зумовлено не лише частковим порушенням будови ґрунтових профілів, а й формуванням на місці модальних ґрунтів специфічних утворень – техноземів. Дослідження змін властивостей ґрунтів, зумовлених будівництвом і експлуатацією трубопроводів, є актуальним завданням збереження земельних ресурсів та охорони довкілля.
Актуальність теми. Суттєве загострення екологічної ситуації та формування в межах трас магістральних трубопроводів передкризового, кризового, а нерідко і катастрофічного стану земельних ресурсів потребує детального вивчення процесів, які пов’язані з будівництвом та експлуатацією трубопровідного транспорту. Лише так можна розробити методологічну основу покращення стану порушених ґрунтів та оцінити втрати сільськогосподарського виробництва при прокладанні магістральних трубопроводів.
Актуальність теми зумовлена тим, що згідно з численними дослідженнями стану ґрунтового покриву трас трубопроводів після будівництва і його наступної експлуатації оцінюється близьким до критичного. Це спричиняє не лише порушення екологічної рівноваги в межах трас, й нерентабельне ведення сільськогосподарського виробництва у селянських фермерських господарствах, через які прокладено трубопроводи. Проблема економічно вигідного й екологічно безпечного землекористування на тисячах кілометрів трас магістральних трубопроводів не може бути вирішена без детального вивчення техногенно порушених земель в їх межах.
Аналіз наукових досліджень свідчить про недостатній рівень вивчення впливу будівництва й експлуатації трубопроводів на ґрунтовий покрив, що підтверджується відсутністю фундаментальних праць і комплексних досліджень з цього питання, особливо для території західного регіону України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГЕОГРАФО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ҐРУНТІВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок