Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Політика зайнятості у перехідній економічній системі україни

Політика зайнятості у перехідній економічній системі україни

Назва:
Політика зайнятості у перехідній економічній системі україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
ЄЛЕЙКО
Ірина Василівна
УДК [330.101+331.5+330.342.22](477)
Політика зайнятості
у перехідній економічній системі україни
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних економічних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Грабинський Ігор Михайлович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Богиня Дем’ян Петрович,
Інститут економіки НАН України, завідувач
відділу економіки праці та зайнятості населення;
кандидат економічних наук, доцент
Кульчицький Ярослав Володимирович,
Український державний лісотехнічний університет, декан економічного факультету.
Провідна установа – Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “3” січня 2003 р. о 13.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79008, Львів-8, пр.Свободи, 18, ауд. 115).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка,
м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “29” листопада 2002 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________________ Панчишин С.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Проблеми формування національного ринку праці, підвищення рівня зайнятості й подолання значного безробіття, що виникли у результаті трансформації командно-адміністративної системи в ринкову, набули сьогодні особливої гостроти.
У перехідній економіці населення не завжди може працевлаштуватися. Тому держава покликана допомагати громадянам і у певних межах керувати процесами на ринку праці. Головна роль держави у розв’язанні проблеми зайнятості полягає в тому, що від неї залежить радикальність і масштабність трансформаційних процесів, які мають адаптувати механізм досягнення оптимальної зайнятості та соціально-трудових відносин до перехідних форм господарювання. Ці обставини і визначають актуальність цього дисертаційного дослідження.
Економісти здавна цікавились забезпеченням максимальної зайнятості, формуванням та реалізацією політики зайнятості. У вітчизняній та зарубіжній літературі існує велика кількість фундаментальних праць, присвячених вивченню політики зайнятості. Осмислення та висвітлення різних аспектів політики зайнятості розпочалося ще у працях А. Сміта, Т. Мальтуса, Д. Рікардо, С. Подолинського. Помітний вплив на напрям дослідження проблем зайнятості мали А. Маршал, А. Пігу, Дж. Кейнс, П. Семюелсон, А. Філіпс, М. Фрідман, А. Оукен, М. Туган-Барановський та інші.
Теоретичні та науково-практичні проблеми зайнятості аналізуються у працях А. Баланди, С. Бандура, Д. Богині, М. Долішнього, С. Злупка, М. Кіма, Л. Колєшні, Ю. Краснова, Г. Купалової, Е. Лібанової, Н. Лук’янченко, В. Мандибури, В. Мікловди, В. Онищенка, В. Онікієнка, І. Петрової, В. Петюха, С. Писаренко, В. Пітюлича, С. Пірожкова, М. Шаленка, К. Якуби, В. Яценка та інших. Різні аспекти політики зайнятості простежуються у низці дисертаційних досліджень, зокрема у дисертаціях Р. Михайлишина, У. Садової, Л. Семів, С. Трубича та інших.
Незважаючи на значну кількість праць, що тією чи іншою мірою пов’язані з визначенням та систематизацією основних теоретико-методологічних підходів до проблеми зайнятості і розробленням науково обґрунтованої державної політики зайнятості, все ще існує широкий комплекс проблем для дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Політика зайнятості у перехідній економічній системі україни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок