Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА І ДИНАМІКА СТАВЛЕННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ДО ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ

СТРУКТУРА І ДИНАМІКА СТАВЛЕННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ДО ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ

Назва:
СТРУКТУРА І ДИНАМІКА СТАВЛЕННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ДО ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,24 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Потабенко Марія Володимирівна
УДК 316.334.5:504(477)
СТРУКТУРА І ДИНАМІКА СТАВЛЕННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ДО ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ
22.00.03 – соціальні структури та соціальні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі соціології
Національного університету “Києво-Могилянська академія”
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор Паніотто Володимир Ілліч, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, професор кафедри соціології.
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор Саппа Микола Миколайович, Харківський національний університет внутрішніх справ, професор кафедри прикладної соціології.
кандидат філософських наук, старший науковий співробітник Гардашук Тетяна Василівна, Інститут філософії НАН України ім. Г.С. Сковороди, старший науковий співробітник відділу філософських проблем природознавства та екології.
Провідна установа – Інститут соціології НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 20 грудня 2004 року о 16.00 година на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.30 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 60, ауд, 314.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 6 листопада 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О. Тарабукін.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність теми. Зростаючий рівень забруднення довкілля, ріст стихійних лих і техногенних катастроф, виснаження природних ресурсів є факторами ризику для життя і здоров‘я людини та, як наслідок, дестабілізації соціальних структур і зв‘язків. Фактори доступу до природних ресурсів та можливість експлуатації навколишнього середовища зумовлюють відмінності в умовах життєдіяльності різних соціальних груп, опосередковано впливають, таким чином, на соціальну діяльність і соціальні відносини у суспільстві.
На даний час в розвинених країнах світу охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, збереження довкілля, інша соціальна екологічно орієнтована діяльність вже пройшли етап становлення та інституалізації. Україна – суспільство перехідного періоду, що стало на шлях демократичних перетворень – у цьому відношенні не є виключенням. Важливими етапами у становленні природоохоронної сфери в Україні стали формування національного законодавства, створення природоохоронної інфраструктури, розробка та реалізація екологічної політики держави, впровадження в практику економічних механізмів її забезпечення.
Однак нинішню екологічну ситуацію в Україні все ще характеризують як кризову, пов‘язуючи це з тривалою структурною деформацією народногосподарського комплексу та переважанням сировинно-видобувних, найбільш екологічно небезпечних галузей промисловості. Ці та інші чинники, зокрема низький рівень екологічної свідомості суспільства, призвели до значної деградації довкілля України та різкого погіршення стану здоров'я і якості життя людей. Згідно з „Основними напрямами державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки” головними пріоритетами діяльності держави у сфері охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів є створення системи екологічної освіти, виховання та інформування населення, а також забезпечення доступу до екологічної інформації. Основною метою соціально орієнтованих заходів екологічної політики визначають підвищення рівня екологічної свідомості населення Україні та його правової культури, розвиток соціальних інститутів, відповідальних за забезпечення екологічних інтересів громадян, та екологічних рухів. При цьому екологічна свідомість населення розглядається як один з ключових факторів успішної реалізації екологічної політики держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 Реферат на тему: СТРУКТУРА І ДИНАМІКА СТАВЛЕННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ДО ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок