Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА НАУКОВИХ ОСНОВ ТА СПОСОБІВ ПРАКТИЧНОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ПРИСТОСОВУВАНІСТЮ ПРИ АЛМАЗНОМУ ШЛІФУВАННІ НАДТВЕРДИХ МАТЕРІАЛІВ

РОЗРОБКА НАУКОВИХ ОСНОВ ТА СПОСОБІВ ПРАКТИЧНОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ПРИСТОСОВУВАНІСТЮ ПРИ АЛМАЗНОМУ ШЛІФУВАННІ НАДТВЕРДИХ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
РОЗРОБКА НАУКОВИХ ОСНОВ ТА СПОСОБІВ ПРАКТИЧНОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ПРИСТОСОВУВАНІСТЮ ПРИ АЛМАЗНОМУ ШЛІФУВАННІ НАДТВЕРДИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,36 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Федорович Володимир Олексійович
УДК 621.91
РОЗРОБКА НАУКОВИХ ОСНОВ ТА СПОСОБІВ ПРАКТИЧНОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ПРИСТОСОВУВАНІСТЮ ПРИ АЛМАЗНОМУ ШЛІФУВАННІ НАДТВЕРДИХ МАТЕРІАЛІВ
Спеціальність 05.03.01 - Процеси механічної обробки, верстати та інструменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук
Харків – 2002 р.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі "Різання матеріалів та різальні інструменти" Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Грабченко Анатолій Іванович,
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", завідувач кафедри "Різання матеріалів та різальні інструменти".
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Внуков Юрій Миколайович,
Запорізький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, м. Запоріжжя,
проректор з наукової роботи;
доктор технічних наук, професор
Матюха Петро Григорович
Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк,
завідувач кафедри “Металорізальні верстати та інструменти”;
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Філатов Юрій Данилович
Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник
Провідна установа 
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", кафедра "Інструментальне виробництво" Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться "24" жовтня 2002 р. о "14" годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.12 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут " за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут ".
Автореферат розісланий " 20" вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Узунян М.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах розвитку ринкової економіки в Україні найважливішим фактором успішної діяльності підприємств є підвищення якості і зниження собівартості продукції. В машинобудівних галузях промисловості ці фактори нерозривно пов'язані з інтенсифікацією механічної обробки, що у свою чергу багато в чому визначається працездатністю різального інструменту. Таким чином, підвищення ресурсу роботи інструменту є необхідною умовою ефективного функціонування сучасного машинобудівного підприємства. Далеко не розкритими можливостями реалізації цих умов характеризуються синтетичні надтверді матеріали (НТМ) на основі алмазу і щільних модифікацій нітриду бору. Широке застосування НТМ і організація масового виробництва з них різального, вигладжуючого, волочильного, бурового і вимірювального інструменту потребує розроблення високопродуктивних прецизійних методів їхньої обробки.
Актуальність названої проблеми зумовлена низькою продуктивністю процесу шліфування, значною витратою дуже дорогих алмазних зерен і, як наслідок, високою собівартістю обробки. Також є нагальною проблема підвищення якості та надійності інструменту із НТМ, без чого неможливо застосування його в автоматизованому виробництві. Істотно скоротити обсяг і трудомісткість дорогих експериментальних досліджень при вирішенні проблеми ефективної обробки різних марок НТМ, у тому числі тих, що тільки створюються, можна за рахунок розробки сучасної експертної системи процесу алмазного шліфування НТМ, що базується на встановлених фізичних і технологічних закономірностях, які пов'язані з аномальною нестабільністю процесу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконання дисертаційної роботи пов'язано з держбюджетною і міжнародною науковою тематикою кафедри "Різання матеріалів і різальні інструменти" Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" з наступних тем і програм: М2201 "Розробка теоретичних основ та створення нових методів, обладнання і високоефективних інструментів для обробки неметалічних композиційних та інших важкооброблювальних матеріалів", 1991-1993 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: РОЗРОБКА НАУКОВИХ ОСНОВ ТА СПОСОБІВ ПРАКТИЧНОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ПРИСТОСОВУВАНІСТЮ ПРИ АЛМАЗНОМУ ШЛІФУВАННІ НАДТВЕРДИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок