Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ СКЛАДНИХ ОКСИНІТРИДОФОСФАТІВ ЛУЖНИХ ТА ПОЛІВАЛЕНТНИХ МЕТАЛІВ

СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ СКЛАДНИХ ОКСИНІТРИДОФОСФАТІВ ЛУЖНИХ ТА ПОЛІВАЛЕНТНИХ МЕТАЛІВ

Назва:
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ СКЛАДНИХ ОКСИНІТРИДОФОСФАТІВ ЛУЖНИХ ТА ПОЛІВАЛЕНТНИХ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,78 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВОРОБЙОВА ТЕТЯНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 546.185’171.1(048)
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ СКЛАДНИХ ОКСИНІТРИДОФОСФАТІВ
ЛУЖНИХ ТА ПОЛІВАЛЕНТНИХ МЕТАЛІВ
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України,
доктор хімічних наук, професор
Слободяник Микола Семенович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор хімічних наук, професор
Присяжний Віталій Дем'янович,
Міжвідомче відділення електрохімічної енергетики
НАН України, м. Київ,
директор
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Трачевський Володимир Васильович,
Технічний центр НАН України, м .Київ,
провідний науковий співробітник відділу фізики
наноструктурних матеріалів
Провідна установа: Інститут загальної та неорганічної хімії
НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “28” лютого 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 60, хімічний факультет, Велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці ім. М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ-33, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “19” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат хімічних наук, доцент Л.П. Олексенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фосфоразотвмісні сполуки володіють цінними властивостями, наприклад, схильністю до утворення полімерів, значною хімічною та термічною стійкістю та ін. Однак, даний клас залишається маловивченим або дослідженими лише епізодично. Це пов'язано з відсутністю чітких уявлень про фактори, що визначають особливості та природу зв'язку фосфор–азот, взаємозв'язків між принципами побудови та властивостями конкретних сполук. Експериментальні дані, отримані різними авторами досить суперечливі, а запропоновані прийоми синтезу значної кількості неорганічних фосфоразотвмісних сполук не завжди є добре відтворюваними. Також залишається обмеженою інформація щодо структурних даних відомих сполук, що в значній мірі ускладнює подальшу роботу в цьому напрямку.
Тому актуальним завданням є дослідження принципів фазоформування та склоутворення в неорганічних фосфоразотвмісних системах, подальша розробка синтетичних підходів та виявлення взаємозв'язків між будовою та властивостями окремих сполук з використанням сучасних фізико-хімічних методів дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконана робота є продовженням систематичних досліджень по синтезу складних фосфатів лужних і полівалентних металів, вивчення їх властивостей, які проводяться на кафедрі неорганічної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка у відповідності з держбюджетною тематикою: "Синтез нецентросиметричних матриць фосфатного походження з особливими електрофізичними властивостями" (номер державної реєстрації 0198U007829) і "Оксидні матеріали з особливими електрофізичними властивостями" (номер державної реєстрації 0101U002160).
Мета та задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи було розробити нові підходи до синтезу оксинітридофосфатного скла в системах МІ2О–P2O5–азотуючий агент (MI – лужний метал) та встановити кореляції між ступенем азотування і умовами склоутворення. Дослідити взаємодію оксидів різновалентних металів з азотвмісними розплавленими фосфатами лужних металів. З'ясувати можливості та основні закономірності утворення складних неорганічних сполук, які б включали лужні, полівалентні метали та азотвмісні фосфатні аніони.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити наступні задачі:
Дослідити взаємодію і закономірності склоутворення в системах МІ2О–P2O5 (MI – Na, K) – азотуючий агент, MI2O–Р2О5–PON (MI – Li, Na) та MI2O–Р2О5–PON–MIF (MI – Li, Na) в широкому інтервалі співвідношень МІ/P та N/P.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ СКЛАДНИХ ОКСИНІТРИДОФОСФАТІВ ЛУЖНИХ ТА ПОЛІВАЛЕНТНИХ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок