Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВАНТЮРИНОВІ ЗАЛІЗОВМІЩУЮЧІ ГЛАЗУРНІ ПОКРИТТЯ

АВАНТЮРИНОВІ ЗАЛІЗОВМІЩУЮЧІ ГЛАЗУРНІ ПОКРИТТЯ

Назва:
АВАНТЮРИНОВІ ЗАЛІЗОВМІЩУЮЧІ ГЛАЗУРНІ ПОКРИТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,54 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Маценко Сергій Васильович
УДК 666.29:666.23
АВАНТЮРИНОВІ ЗАЛІЗОВМІЩУЮЧІ
ГЛАЗУРНІ ПОКРИТТЯ
Спеціальність 05.17.11 технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімічної технології в’яжучих матеріалів Українського державного хіміко-технологічного університету Міністерства освіти та науки, м. Дніпропетровськ.
Наукові керівники: д.т.н., професор, Щеглова Меланія Дмитрівна , Український державний хіміко-технологічний університет, професор кафедри хімічної технології в’яжучих матеріалів.
д.т.н., професор, Голеус Віктор Іванович, Український державний хіміко-технологічний університет, завідуючий кафедрою хімічної технології кераміки і скла.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, Гивлюд Микола Миколайович, Національний університет “Львівська політехніка” (м. Львів), завідуючий кафедрою технології силікатів ;
кандидат технічних наук, доцент, Лісачук Георгій Вікторович, Національний технічний університет “ХПІ” (м.Харків), професор кафедри кераміки, вогнетривів, скла та емалей, зам. проректора з наукової роботи.
Провідна установа: Національна металургійна академія України (м.Дніпропетровськ), кафедра хімічної технології кераміки та вогнетривів.
Захист відбудеться “6” грудня 2001 р. о 14 годині 00 хвилин на засіданні спеціалізованої ради Д 08.078.02 в Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету: м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна, 8.
Автореферат розісланий “2” листопада 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Б.І. Мельников
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом в Україні при виготовленні декоративно-художніх виробів та ювелірних прикрас широке застосування знаходять штучні матеріали, які володіють високими декоративними та експлуатаційними показниками: різноманіттям кольорів, відтінків, рисунків та відблисків, механічною міцністю, атмосферостійкістю та іншим. Причиною цього, насамперед, є висока вартість природних оздоблювальних матеріалів та їх обмежені природні ресурси. Одним з таких матеріалів є природний мінерал авантюрин, який представляє собою дрібнозернистий кварцит з вкрапленнями кристалів гематиту, гетиту та слюди. При попаданні променів сонячного світла на поверхню цього мінералу відбувається їх відбиття від окремо розподілених кристалів, які розташовані на різній відстані до поверхні матеріалу. В результаті цього проявляється мерехтіння світла, так званий “авантюриновий” ефект.
Здавна цей досить рідкісний мінерал використовували в ювелірній справі. Родовищ мінералу авантюрин в світі досить мало, на території України їх немає взагалі. В зв’язку з цим, розробка його штучного аналогу з більшими можливими межами застосування, а саме авантюринової залізовміщуючої глазурі для керамічних виробів та встановлення технологічних особливостей одержання глазурного покриття, якому притаманний декоративний авантюриновий ефект є актуальною науково-дослідною роботою. Її виконання потребує поглибленого вивчення закономірностей формування глазурного покриття, процесу кристалізації авантюринової фази, а також особливостей залежності ”складструктуравластивості” глазурей для керамічних виробів декоративно-художнього та побутового призначення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у відповідності з планами проведення науково-дослідних робіт Українського державного хіміко-технологічного університету Міністерства освіти України на 19972000 р.
Метою дисертаційної роботи є розробка нових складів залізовміщуючих авантюринових глазурей з високими показниками декоративних та фізико-хімічних властивостей, а також встановлення технологічних параметрів одержання авантюринових глазурних покриттів на кераміці декоративно-художнього та побутового призначень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АВАНТЮРИНОВІ ЗАЛІЗОВМІЩУЮЧІ ГЛАЗУРНІ ПОКРИТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок