Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ

Загрузка...

РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ / сторінка 11

Назва:
РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,42 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Це зумовлює доцільність збільшення виробництва наведених видів сільськогосподарської продукції.
5. Стосовно торгівлі вітчизняною продукцією рослинництва спостерігається переорієнтація експорту з країн СНД до країн ЄС, Азії та Африки. Продукція тваринництва в основному вивозиться до країн СНД, переважно – Росії. Менш ефективними є експорно-імпортні відносини України з Північноамериканською зоною вільної торгівлі (НАФТА) і Південним спільним ринком (МЕРКОСУР).
Ввезення сільськогосподарської продукції здійснюється у великих обсягах з країн ЄС і СНД, менших – з НАФТА. Причому значними є обсяги імпорту м’яса з інтеграційного об’єднання НАФТА і в останні роки – МЕРКОСУР, тобто існують передумови поглиблення торговельно-економічного співробітництва з ними. Молоко та молочні продукти переважно ввозять з Росії. Для ефективного розвитку зовнішньої торгівлі необхідно диверсифікувати географічну структуру експорту, при поширенні експортно-імпортних відносин з СНД та ЄС, які є основними торговельними партнерами України.
6. Оцінка найперспективніших напрямів інтеграції країни з урахуванням основних показників зовнішньої торгівлі та визначенням запропонованого коефіцієнта перспектив інтеграції свідчить, що в аграрному секторі для України характерні найсприятливіші передумови інтеграції з ЄС та СНД.
7. Дослідження показали, що передумовами збільшення експорту сільськогосподарської продукції України поряд із зростанням обсягів виробництва є моніторинг і прогноз світового ринку, створення спільних підприємств, залучення іноземних інвестицій, гармонізація стандартів якості сільськогосподарської продукції України із світовими та європейськими, проведення міжнародних виставок, вступ до СОТ.
8. З метою ефективного розвитку інтеграційних процесів при укладанні нормативно-правових документів, що регламентують експортно-імпортні операції мають бути чітко визначені цілі торговельно-економічних об’єднань та методи їх досягнення, терміни усунення протекціоністських заходів за окремими видами продукції. Для ефективного розвитку інтеграційних процесів запропоновано класифікувати агропродовольчу продукцію залежно від ступеня лібералізації відповідного ринку, запровадити єдині стандарти якості; усунути торговельні обмеження за винятком підакцизної продукції.
9. Для поглиблення зовнішньоекономічних зв’язків у торговельно-економічних об’єднаннях доцільно забезпечити обмін інформацією між членами угруповання щодо попиту та пропозиції на їх ринках.
СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ ПРАЦЬ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
Статті у наукових фахових виданнях
1. Кривенко Н.В. Розвиток міжнародного поділу праці в сільському господарстві // Економіка АПК. – 2005. - №10. – С.147-154.
2. Кривенко Н.В. Розвиток міжнародної торгівлі сільськогосподарською продукцією у світі // АгроІнКом. – 2006. - №7-8. – С.10-13.
3. Власов В.І., Кривенко Н.В. Розвиток договірної бази торговельно-економічних об’єднань // Науковий вісник Національного аграрного університету. – 2006. – Вип.97. – С.117-119 (Автором проаналізовано Угоди створення інтеграційних угруповань).
4. Значення лібералізації торгівлі для розвитку міжнародної економіки // Вісник Харківського нац. техн. ун-ту сільського господарства імені Петра Василенка. – 2007. – Вип. 49. – С.159-163.
5. Конкурентоспроможність сільськогосподарської продукції країн-кандидатів до ЄЕП // Економіка АПК. – 2007. – №6. – С.144-147.
Тези доповідей на науково-практичних конференціях
6. Кривенко Н.В. Динаміка створення торговельних об’єднань // Історія освіти, науки і техніки в Україні. Друга конф. молодих вчених та спеціалістів (27-28 травня 2004 р.): Матеріали конф./ УААН, ДНСГБ, АН Вищої школи України, від-ня історії освіти, науки і техніки. – К., 2004. – С.118-120.
7. Кривенко Н.В. Розвиток понятійного апарату щодо міжнародного поділу праці // Методичні основи сучасного дослідження в аграрній економіці: Доп. учасників Міжнар.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок