Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ

Загрузка...

РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ / сторінка 3

Назва:
РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,42 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Практичне значення одержаних результатів. Наукові результати, отримані в дисертаційному дослідженні, мають теоретико-методичне і практичне значення для оцінки місця сільськогосподарської продукції на світовому ринку, розвитку інтеграційних процесів України в аграрному секторі. Сформовано пропозиції щодо розвитку зовнішньоторговельних зв’язків України в аграрному секторі з урахуванням торгівлі з основними інтеграційними угрупованнями (СНД, ЄС, НАФТА, МЕРКОСУР) та формування ЄЕП.
Наукові розробки щодо напрямів функціонування та розвитку аграрного ринку в інтеграційних об’єднаннях було використано в переговорному процесі з формування договірно-правової бази Єдиного економічного простору Міністерства економіки України (довідка №107-21/186 від 06.07.07).
Результати дисертаційного дослідження щодо розвитку зовнішньої торгівлі України використано у “Загальнодержавній комплексній програмі розвитку українського села на період до 2015 року” Міністерства аграрної політики України (довідка №37-37-15/8324 від 31.05.07).
Матеріали наукових досліджень щодо оцінки розвитку міжнародної торгівлі сільськогосподарською продукцією України використовуються у навчальному процесі Національного аграрного університету (довідка №125 від 5.07.07).
Особистий внесок здобувача. Наукові результати дисертаційного дослідження, узагальнення, висновки та рекомендації щодо розвитку зовнішньоекономічних зв’язків України одержано особисто автором. Дисертантом розроблено пропозиції щодо удосконалення зовнішньої торгівлі в аграрному секторі з урахуванням інтеграційних процесів, здійснено збір та аналіз статистичних матеріалів із застосуванням сучасних методів. У дисертаційній роботі використані лише ті положення із наукової праці, опублікованої у співавторстві, які розроблені особисто дисертантом, що стосується аналізу угод інтеграційних угруповань.
Апробація результатів дослідження. Основні результати дисертаційного дослідження доповідались і обговорювались на Другій конференції молодих вчених та спеціалістів “Історія освіти, науки і техніки в Україні” (м.Київ, 2004 р.), Міжнародній науково-теоретичній конференції “Методичні основи сучасного дослідження в аграрній економіці” (м.Житомир, 2005 р.).
Публікації. За результатами дисертаційного дослідження опубліковано 7 наукових праць, з яких 5 – у наукових фахових виданнях (1 – у співавторстві). Загальний обсяг публікацій 1,96 д.а., з яких особисто автору належить 1,87 д.а.
Обсяг і структура роботи. Дисертаційна робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, який налічує 180 найменувань. Дисертація викладена на 198 сторінках комп’ютерного тексту, містить 34 таблиці, 7 рисунків і 12 додатків.
Основний зміст роботи
У першому розділі “Теоретико-методичні основи розвитку зовнішньої торгівлі” узагальнено теоретичні основи становлення зовнішньої торгівлі, висвітлено основні тенденції розвитку торговельної політики, проаналізовано методичні підходи щодо конкурентоспроможності продукції.
Дослідженням встановлено, що про розвиток зовнішньої торгівлі, характерний для країн ще тисячі років до нашої ери, свідчать Біблійні оповіді. Вона здійснювалась між стародавніми державами, зокрема Тиром, Арабією, Ізраїлем.
У результаті поглиблення експортно-імпортних операцій відповідно до конкретних умов формування економіки як самих країн, так і взаємодії між ними був зумовлений розвиток різних теорій міжнародної торгівлі. Так, спочатку виникли класичні теорії - меркантелізм, абсолютних переваг (А.Сміт), відносних переваг (Д.Рікардо), потім – неокласичні, зокрема модель “Хекшера-Оліна-Самуельсона”, і внаслідок розвитку соціально-економічних відносин та науково-технічного прогресу (НТП) – модель наукової спеціалізації, теорія технологічного розриву та інші, тобто альтернативні. З поглибленням торгівлі між схожими країнами була створена теорія внутрішньогалузевої торгівлі; в результаті переважного експорту сировини країнами, що розвиваються – теорія негативного зростання (Дж.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок