Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ

Загрузка...

РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ / сторінка 9

Назва:
РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,42 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Перевага полягає в тому, що за отриманими проміжними результатами (на кожному етапі складаються таблиці) можна бачити за якими видами продукції торгівля розвивається ефективно, за якими необхідно здійснювати додаткові регулюючі заходи. Дослідник може обирати період, який цікавить, поділяти його на окремі півперіоди і аналізувати, як змінювалася торгівля залежно від зміни чинного законодавства. За нашими розрахунками, Україна має найбільші перспективи інтеграції з ЄС і СНД, значення коефіцієнта становило відповідно 3,6 та 3,4. Для повної оцінки враховується також територіальна близькість країн, рівень їх економічного розвитку тощо. Ефективному розвитку експортно-імпортних операцій та інтеграційних процесів сприятиме виробництво конкурентоспроможної продукції.
Зовнішньоторговельні зв’язки України з ЄС і СНД потребують удосконалення, хоча між ними було укладено ряд нормативно-правових документів, зокрема з першим Угоду про партнерство та співпрацю між Україною та Європейським Співтовариством, другим – Угоду про створення зони вільної торгівлі, Угоду про Спільний аграрний ринок держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав та ін. Ефективність торговельних відносин України в межах інтеграційних угруповань деякою мірою знижується через нестабільність відносин урядів. При підготовці наступних нормативно-правових документів щодо створення торговельно-економічних об’єднань необхідно враховувати Закон України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, Закон України “Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції”, Угоди про вільну торгівлю та ін. Особливу увагу варто приділити укладанню Договору про спільний аграрний ринок інтеграційного угруповання на вигідних умовах для всіх його учасників. Необхідно чітко визначати цілі об’єднання та методи їх досягнення; які ринки мають інтегруватись на початкових етапах, терміни усунення визначених торговельних бар’єрів по конкретних видах продукції. Запропоновано використовувати форми реєстраційних документів зовнішньої торгівлі, в яких передбачається класифікація продукції залежно від рівня застосування торговельних бар’єрів, що дозволить досліджувати ефективність лібералізації внаслідок аналізу динаміки експорту/імпорту продукції залежно від того, чи діють повні ставки мита, преференційні, чи усуненні взагалі, й удосконалювати торговельну політику.
В умовах існуючих інтеграційних об’єднань між Україною та Білоруссю, Казахстаном, Росією було укладено Угоди про вільну торгівлю, а згодом між усіма державами разом – Угоду про формування Єдиного економічного простору (ЄЕП). Членство в ЄЕП не означає зміни вектору інтеграції України з ЄС, а передбачає створення зони вільної торгівлі, що підтверджується нормативно-правовими документами.
Дослідженням встановлено, що ЄЕП може стати значним постачальником сільськогосподарської продукції на світовий ринок, оскільки на експорті пшениці спеціалізується Казахстан, Україна, Росія; кукурудзи – Україна, насіння соняшнику – Україна та Росія, м’яса і молока – Білорусь. Це дозволить зберігати сталі позиції на світовому ринку при зменшенні обсягів виробництва сільськогосподарської продукції в одній з країн через несприятливі кліматичні умови чи інші форс-мажорні обставини. Розвиток зовнішньої торгівлі країн ЄЕП підтверджується проведеними розрахунками, відповідно до яких експорт зернових на душу населення та особу, зайняту в сільському господарстві у них зріс, а у світі суттєво не змінився. Передбачається, що об’єднання стане ємним ринком збуту для України, оскільки позитивне торговельне сальдо по сільськогосподарській продукції характерне лише для України та Казахстану, а наприклад, по м’ясу – переважно для Білорусі та України. Білорусь та Росія є імпортозалежними у торгівлі сільськогосподарською продукцією понад 10 років. Хоча країни ЄЕП мають відносні переваги у зовнішній торгівлі по деяких однакових видах сільськогосподарської продукції (що видно з розрахунку індексу RTA), українська продукція є однією з найбільш конкурентоспроможних, що підтверджується значеннями коефіцієнтів конкурентоспроможності, розрахованими за формулами (3) і (4) (табл.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок