Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЧИННИКИ РОЗВИТКУ НАФТОПЕРЕРОБНОЇ ГАЛУЗІ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЧИННИКИ РОЗВИТКУ НАФТОПЕРЕРОБНОЇ ГАЛУЗІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЧИННИКИ РОЗВИТКУ НАФТОПЕРЕРОБНОЇ ГАЛУЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,45 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
МАМЗЕЛЄВ Дмитро Вікторович
УДК 33 + 665.6
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЧИННИКИ РОЗВИТКУ НАФТОПЕРЕРОБНОЇ ГАЛУЗІ
Спеціальність 08.07.01 - Економіка промисловості
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Буркинський Борис Володимирович,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Мікловда Василь Петрович,
Ужгородський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
декан економічного факультету
кандидат економічних наук, доцент
Лисюк Володимир Митрофанович,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
заступник завідувача відділу ринкових
механізмів і структур
Провідна установа Інститут економіки промисловості НАН
України, відділ фінансово-економічних
проблем використання виробничого
потенціалу, м. Донецьк
Захист відбудеться “26” січня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м.Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Моліна О.В
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективне функціонування паливно-енергетичного комплексу є основою стабільності функціонування економіки будь-якої країни. Однією з найважливіших складових паливно-енергетичного комплексу України є нафтопереробна галузь.
На сучасному етапі розвитку, нафтопереробна галузь України характеризується енергетичною залежністю від зовнішніх поставок енергоносіїв, низьким рівнем диверсифікованості сировинних джерел, відсутністю у держави можливості економічними методами впливати на ринок сировинних ресурсів, значним зношенням основних фондів галузі, незадовільними показниками глибини переробки нафти і т. ін.
У своїй сукупності перераховані фактори призводять до того, що нафтопереробна галузь не повною мірою забезпечує енергетичну незалежність країни, наслідком чого є систематично виникаючі в країні паливні кризи.
Все це обумовлює необхідність виявлення найважливіших організаційно-економічних факторів, що впливають на ефективність роботи нафтопереробної галузі й розробки науково обґрунтованих пропозицій щодо підвищення ефективності роботи цієї важливої для держави галузі.
Проблеми підвищення ефективності виробництва в умовах концентрації й монополізації ринку, дослідження теорії структур ринку, корпоратизації управління знайшли відображення в роботах вітчизняних і закордонних учених: В. Баранника, Б. Буркинського, А. Бутенка, Б. Валуєва, В. Вербинського, В. Гейця, М. Земляного, И. Лукінова, В. Осипова, М. Чумаченка, А. Шевцова, В. Баєва, Г. Гольштейна, Г. Клейнера, А. Конопляника, Ф. Бастіа, П. Джоскова, Р. Коуза, М. Портера, С. Сисмонді, О. Уильямсона та ін.
У той же час, необхідність вивчення цих питань з метою підвищення ефективності функціонування нафтопереробної галузі України, вимагає подальшого їхнього пророблення і визначає вибір теми дисертаційного дослідження, а також основні напрямки, внутрішню логіку й структуру наукових досліджень.
Підвищення ефективності функціонування нафтопереробної галузі України вимагає вирішення проблем як зовнішнього, так і внутрішнього характеру, серед них: зростання цін на нафту на світових ринках, широка експансія іноземних нафтових компаній, приватизація вітчизняних НПЗ та ін. А рішення цих проблем, у зв'язку з їхньою масштабністю, вимагає глибоких наукових розробок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЧИННИКИ РОЗВИТКУ НАФТОПЕРЕРОБНОЇ ГАЛУЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок