Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Діяльність воєнних нарад України в 1920-1924 роках (на матеріалах південних губерній)

Діяльність воєнних нарад України в 1920-1924 роках (на матеріалах південних губерній)

Назва:
Діяльність воєнних нарад України в 1920-1924 роках (на матеріалах південних губерній)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,38 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Архірейський Дмитро Володимирович
УДК 940.1(477.6+7)“1920/1924”
Діяльність воєнних нарад України
в 1920-1924 роках
(на матеріалах південних губерній)
07.00.01. - Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі російської історії Дніпропетровського державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: Доктор історичних наук, професор
ІВАНЕНКО Валентин Васильович,
Дніпропетровський державний університет,
завідувач кафедри російської історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
СКЛЯРЕНКО Євген Михайлович,
Інститут історії України НАН України (м. Київ),
відділ регіональних проблем,
провідний науковий співробітник
кандидат історичних наук
МИХАЙЛЮК Олександр Володимирович,
Національна металургійна академія України
(м. Дніпропетровськ),
кафедра історії та українознавства, викладач
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка, кафедра української історії та етнополітики
Захист відбудеться “___6__” жовтня___ 2000 р. о ____13____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 при Запорізькому державному університеті за адресою: 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. V, ауд.327.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького державного університету за адресою: 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковсь-кого, 66, корп. ІІ.
Автореферат розісланий “__5_” вересня__ 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема становлення радянської влади на теренах колишньої Російської імперії, в тому числі і в Україні, посідає одне з чільних місць серед наукових пріоритетів вітчизняної історіографії. Причини неспадаючого фахового інтересу до даної теми полягають як у позанаукових реаліях сьогодення, так і в тих якісних змінах, що відбуваються в історичній науці останнім часом. Серед внутрішньонаукових факторів варто виділити поступове звільнення від ідеологічного тиску на гуманітарні науки, що був відчутний у радянський час, можливість вільного розвитку національної історіографії.
Тема утвердження влади більшовиків в часи громадянської війни і початкові роки непу є досить складною, багатовимірною. Важливою її складовою є проблема взаємовідносин між українським селянством, найчисленнішою верствою населення країни на той час, і правлячою партією більшовиків. Саме взаємини між цими силами є ключем для розуміння багатьох інших явищ і процесів вітчизняної історії, які мали місце в радянську добу. Адже від встановлення тотального контролю над селом та його населенням остаточно залежала політична перемога комуністів. На прикладі каральної політики радянської держави під час громадянської війни і в післявоєнні роки можна глибше зрозуміти процес становлення і механізм дії тоталітарного режиму в цілому, бо 20-і рр. стали часом апробації тих репресивних методів управління, що застосовувались у подальшому. У взаєминах партії і селянства криються, безсумнівно, й витоки подальших соціально-демографічних змін в радянському суспільстві.
Своєрідним науковим “перехрестям” двох тем - більшовизації українського села і становлення та інституалізації тоталітарного режиму в Україні в 1919- першій половині 20-х років - є історія так званих постійних чи воєнних нарад, надзвичайного органу влади, що мав пряме відношення до встановлення повного контролю нової держави над сільським населенням країни.
На відміну від інших аспектів проблеми становлення радянської влади в України, тема карально-репресивного боку стосунків уряду і селянства є майже незнаною. Дослідження діяльності воєнних нарад певною мірою дозволяє ліквідувати цю істотну лакуну нашої історії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обрана тема дослідження цілком узгоджується з державною програмою по реабілітації незаконно репресованих громадян України “Реабілітовані історією”, а також з держбюджетною темою Міністерства освіти України “Українське питання в Російській імперії та СРСР”, яка в 1995-1997 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Діяльність воєнних нарад України в 1920-1924 роках (на матеріалах південних губерній)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок