Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ БЮДЖЕТНИМ ПРОЦЕСОМ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

УПРАВЛІННЯ БЮДЖЕТНИМ ПРОЦЕСОМ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

Назва:
УПРАВЛІННЯ БЮДЖЕТНИМ ПРОЦЕСОМ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,77 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
ЧОРНИЙ ОЛЕКСАНДР СТАНІСЛАВОВИЧ
УДК 336.22
УПРАВЛІННЯ БЮДЖЕТНИМ ПРОЦЕСОМ
НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Спеціальність 25.00.02 – Механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент Смерічевський Сергій Францевич,
Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки
України, професор кафедри маркетингу
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Ахламов Анатолій Геннадійович, Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (м. Одеса), завідувач кафедри економічної та фінансової політики;
кандидат наук з державного управління Машко Галина Вікторівна, Контрольно-ревізійний відділ у м. Краматорську Контрольно-ревізійного Управління у Донецькій області Державної Контрольно-ревізійної Служби України (м. Краматорськ), начальник.
 
Провідна установа – Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління” (м. Запоріжжя), кафедра фінансів та банківської справи.
Захист дисертації відбудеться 17 травня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, просп. Б. Хмельницького, 108.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
Автореферат розісланий 15 квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.С. Клейнер
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Бюджет, бюджетний процес, бюджетна політика безпосередньо пов’язують державні інститути влади з усіма суб’єктами господарської діяльності. Сьогодні бюджет є найдійовішим інструментом держави, завдяки якому вона має можливість впливати на економічні, соціальні та політичні процеси у країні. При цьому з широкого спектру чинників, які визначають об’ємно-структурні і розподільчі сторони бюджету, визначального значення набувають політичні і владні фактори, серед яких важливе місце посідає ступінь участі громадян у бюджетному процесі.
Україна перебуває сьогодні на шляху демократичної транзиції, зміст і напрямок якої визначається рухом суспільства до сталої (консолідованої) демократії – демократії не тільки з розвиненими державними інституціями і процедурами, але й високим рівнем демократичної політичної культури. Формування фіскально-бюджетної політики має своєю основою суспільну згоду щодо стратегічних напрямків і пріоритетів бюджетної політики. Саме ця політика зумовлена суспільним волевиявленням, яке здійснюється у межах інституцій і процедур, передбачених законом. Переважна більшість досліджень з теорії і практики транзитивного менеджменту зосереджується здебільшого на становленні інституцій демократії, але досліджень, які показували б теоретичні засади і практичний шлях до впровадження демократичної бюджетної процедури, вкрай недостатньо.
З поступовим утвердженням демократії в Україні вкорінюється нове розуміння сутності бюджету – його основною функцією стає оптимальне задоволення інтересів громадян, а суспільна думка, вплив парламентських процедур, особливості взаємодії гілок влади виходять на чільне місце поряд з економічними факторами бюджету.
Створення принципово нових засад управління формуванням і функціонуванням бюджету в умовах демократії на основі залучення до бюджетного процесу на рівні регіону широких кіл громадськості, суспільних організацій, бізнес-структур з метою оптимізації структури бюджету, процедури наповнення дохідної частини бюджету і виконання його видаткової частини є важливою державною задачею і визначає актуальність теми дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ БЮДЖЕТНИМ ПРОЦЕСОМ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок