Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ РІЗНИХ СПОСОБІВ ОСНОВНОГООБРОБІТКУ ГРУНТУ НА УМОВИ РОСТУТА ПРОДУКТИВНІСТЬ КУЛЬТУР ЛАНКИ ЗЕРНОПАРОПРОСАПНОЇ СІВОЗМІНИ В УМОВАХ ЛІВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ВПЛИВ РІЗНИХ СПОСОБІВ ОСНОВНОГООБРОБІТКУ ГРУНТУ НА УМОВИ РОСТУТА ПРОДУКТИВНІСТЬ КУЛЬТУР ЛАНКИ ЗЕРНОПАРОПРОСАПНОЇ СІВОЗМІНИ В УМОВАХ ЛІВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ВПЛИВ РІЗНИХ СПОСОБІВ ОСНОВНОГООБРОБІТКУ ГРУНТУ НА УМОВИ РОСТУТА ПРОДУКТИВНІСТЬ КУЛЬТУР ЛАНКИ ЗЕРНОПАРОПРОСАПНОЇ СІВОЗМІНИ В УМОВАХ ЛІВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,05 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний аграрний університет
САДОВИЙ
Сергій Олексійович
УДК 631.51:631.582
ВПЛИВ РІЗНИХ СПОСОБІВ ОСНОВНОГО
ОБРОБІТКУ ГРУНТУ НА УМОВИ РОСТУ
ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ КУЛЬТУР ЛАНКИ ЗЕРНОПАРОПРОСАПНОЇ СІВОЗМІНИ В УМОВАХ ЛІВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.01 – загальне землеробство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному аграрному університеті ім. В.В.Докучаєва протягом 1996-1998 років.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор, член- кореспондент
УААН Будьонний Юрій Васильович, Харківський державний аграрний університет ім.В.В.Докучаєва, завідувач кафедри землеробства
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор Примак Іван
Дмитрович, Білоцерківський державний аграрний університет, завідувач кафедри загального землеробства;
кандидат сільськогосподарських наук, Попов Сергій Іванович, Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр'єва УААН, завідувач лабораторії рослинництва.
Провідна установа: Інститут зернового господарства, лабораторія технології виро
щування зернових культур, м. Дніпропетровськ,
Міністерства аграрної політики України
 
Захист відбудеться “21” червня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.10 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аграрного університету, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий “18”травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дмитришак М.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність досліджень. Основним і незмінним природним ресурсом, від стану якого залежить успіх в землеробстві, є грунт. Тому в сучасних умовах дуже гостро постає питання про необхідність впровадження нових ґрунтозахисних і ресурсозберігаючих способів основного обробітку ґрунту, які б запобігали втратам грунту, зниженню його родючості, забруднення навколишнього середовища, забезпечували б збільшення виробництва продуктів харчування та кормів при зниженні собівартості одиниці продукції.
З чималої кількості заходів, які впливають на родючість ґрунту, одним з найважливіших є його обробіток. Цілеспрямованим регулюванням фізичного стану ґрунту, водного, повітряного, теплового та поживного режимів забезпечуються необхідні умови росту та розвитку сільськогосподарських рослин.
Інтенсивний обробіток призводить до погіршення властивостей ґрунту, слабо захищає його від ерозії, він малопродуктивний, енергомісткий. Тому в наш час гостро стає необхідність в розробці таких способів обробітку, які б попереджали ерозію, підвищували родючість ґрунту при скороченні енергетичних витрат на одиницю продукції.
Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є розробка та впровадження способів мінімалізації обробітку ґрунту. Єдиної думки про позитивний або негативний вплив безполицевого обробітку ґрунту під різні сільськогосподарські культури не існує, тому вивчення впливу їх на стан ґрунту має велике значення для конкретної грунтово-кліматичної зони України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження є складовою тематичного плану науково-дослідних робіт кафедри землеробства Харківського державного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва (номер державної реєстрації 0197 U 008168).
Мета і завдання досліджень. Мета досліджень полягала у встановленні основних закономірностей формування сталих урожаїв культур ланки сівозміни: чистий пар - озима пшениця – кукурудза на зерно за різних способів безполицевого обробітку ґрунту в умовах лівобережного Лісостепу України та в розробці практичних рекомендацій щодо застосування раціональних ресурсозберігаючих і ґрунтозахисних способів обробітку, які дають можливість одержувати високі врожаї сільськогосподарських культур в зернопаропросапній сівозміні при значному скороченні енергетичних витрат на одиницю продукції та збереженні родючості грунту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВПЛИВ РІЗНИХ СПОСОБІВ ОСНОВНОГООБРОБІТКУ ГРУНТУ НА УМОВИ РОСТУТА ПРОДУКТИВНІСТЬ КУЛЬТУР ЛАНКИ ЗЕРНОПАРОПРОСАПНОЇ СІВОЗМІНИ В УМОВАХ ЛІВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок