Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ ПРИНЦИПИ РОЗБУДОВИ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ У ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД

ЕКОНОМІЧНІ ПРИНЦИПИ РОЗБУДОВИ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ У ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ ПРИНЦИПИ РОЗБУДОВИ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ У ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,67 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА
НЕПОКУПНА ТЕТЯНА АНДРІЇВНА
УДК 316.334.2 (477) “714”
ЕКОНОМІЧНІ ПРИНЦИПИ РОЗБУДОВИ СОЦІАЛЬНОЇ
СФЕРИ УКРАЇНИ У ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ–2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Полтавському державному педагогічному університеті ім. В.Г. Короленка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
НІКОЛЕНКО Сергій Степанович,
Полтавський університет споживчої
кооперації України, завідувач кафедри
економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ЗАДОРОЖНИЙ Григорій Васильович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри
економічної теорії та економічних методів
управління
кандидат економічних наук
ШКУРУПІЙ Ольга Всеволодівна,
Полтавський університет споживчої кооперації
України, завідувач кафедри міжнародної економіки
Провідна установа: Київський національний економічний університет,
кафедра політичної економії облікових факультетів,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “29” квітня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.120.01 у Дніпропетровському університеті економіки та права за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського університету економіки та права за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
Автореферат розісланий “24” березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Шаповал
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі трансформаційних перетворень в Україні особливої ваги набувають соціальні аспекти ринкових реформ. Аналіз стану і концепцій реформування національної економіки дозволив зробити висновки, що у період становлення ринку не були визначені конкретні цілі трансформації економічної системи; наукові прогнози мало враховували соціальну спрямованість економічних змін і наслідки їх впливу на соціально-економічний розвиток країни у цілому і соціальну сферу зокрема. Ігнорування соціальної сфери призвело до послаблення соціального імунітету, що виражається у зниженні рівня життя населення, різкій соціально-майновій диференціації, погіршенні стану здоров’я, падінні духовно-моральних якостей нації, зменшенні освітньо-наукового потенціалу, знеціненні знань тощо. Все це спричинює байдужість до майбуття, деградацію індивіда і суспільства, веде до соціальних конфліктів.
Теоретичні і практичні проблеми функціонування соціальної сфери активно досліджуються як зарубіжними, так і вітчизняними вченими.
Питання розвитку соціальної сфери, проблеми розподілу доходів, виробництва і надання суспільних благ, впливу освітньо-культурного і наукового рівнів на економічну сферу тощо завжди перебували у колі наукових інтересів представників різних шкіл і течій не тільки економічної, а й філософської та соціологічної наук. Зокрема, вищезазначені питання розглядалися у працях В. Баумоля, Г. Беккера, Ш. Бланкарта, І. Валлерстайна, Б. Дікона, К. Ерроу, Л. Ерхарда, Б. Жювенеля, Дж. М. Кейнса, Х. Ламперта, В. Ойкена, В. Парето, А. Сена, А. Сміта, Дж. Стігліца, Т. Стюарта, Ф. Фукуями, Ф. Хайєка, К. Херрманна-Піллата та ін.
Різні аспекти соціально-економічних та політичних проблем соціальної сфери: соціально-майнове розшарування населення; формування людського капіталу; демографічна криза як індикатор рівня життя населення; проблеми бюджетного фінансування соціальної сфери; стан освіти, науки, культури, охорони здоров’я; загострення проблем безробіття і бідності; проведення соціальної політики тощо досліджувалися у роботах відомих вітчизняних науковців С. Архієреєва, С. Білої, В. Бодрова, А. Гальчинського, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ ПРИНЦИПИ РОЗБУДОВИ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ У ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок