Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Науково - технічні основи процесів низькотемпературного розділення рідких систем харчових виробництв

Науково - технічні основи процесів низькотемпературного розділення рідких систем харчових виробництв

Назва:
Науково - технічні основи процесів низькотемпературного розділення рідких систем харчових виробництв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,30 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Коваленко Олена Олександрівна
УДК 001.89:664.066.045.5
Науково - технічні основи процесів низькотемпературного
розділення рідких систем харчових виробництв
Спеціальність 05.18.12 - процеси та обладнання харчових, мікробіологічних
та фармацевтичних виробництв
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук
Одеса-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії харчових технологій
Міністерства освіти і науки України
Науковий
консультант: | доктор технічних наук, професор,
Бурдо Олег Григорович,
Одеська національна академія харчових технологій,
кафедра процесів та апаратів, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор,
лауреат Державної премії України
Малежик Іван Федорович,
Національний університет харчових технологій, кафедра процесів і апаратів харчових виробництв та технології консервування, завідувач кафедри
доктор технічних наук, професор,
лауреат Державної премії України
Павлюк Раїса Юріївна,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, кафедра технології консервування,
завідувач кафедри
доктор технічних наук, професор,
залужений діяч науки і техніки України
Оніщенко Володимир Петрович,
Одеська державна академія холоду, кафедра інженерної теплофізики, завідувач кафедри
Захист відбудеться 20грудня 2007 р. о 1030 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.01 в Одеській національній академії харчових технологій за адресою: вул. Канатна 112, м. Одеса, 65039.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної академії харчових технологій за адресою: вул. Канатна 112, м. Одеса, 65039.
Автореферат розісланий _____________ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н., професор К.Г. Іоргачова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збереження здоров’я нації – пріоритетна задача кожної держави. Одним із шляхів вирішення такої задачі є виробництво та споживання якісних харчових продуктів та питної води. Відомо, що органолептичні показники, вміст біологічно-активних речовин та цінність харчових продуктів, а також якість питної води і безпечність для екологічної системи стічних вод, що утворюються і знешкоджуються на харчових виробництвах, залежить від технологічних процесів, які використовуються для обробки вихідної сировини.
Широке застосування в харчових технологіях отримали процеси концентрування рідких харчових продуктів (соків, екстрактів, молока, молочної сироватки, вина, пива), а також процеси опріснення та доочищення природної і промислової води. Інтерес до них обумовлений тим, що концентровані продукти та питна вода є основною сировиною для виробництва відновлених соків, алкогольних і безалкогольних напоїв та інших продуктів, попит на які постійно зростає, а опріснення стічних вод сприяє зменшенню дефіциту прісних водних ресурсів. В умовах зростаючої конкуренції на ринку харчових продуктів та в умовах погіршення екологічної ситуації в Україні вимоги до процесів концентрування і опріснення підвищуються, а питання щодо їх вдосконалення стають більш актуальними.
Загальним для процесів концентрування та опріснення є розділення вихідної рідкої сировини на воду, що не містить (або містить незначну кількість) сухих речовин та концентрований рідкий залишок. Тому доцільним вважається застосування до цих процесів терміну – “процеси розділення”. Загальним для рідких харчових продуктів, а також питної води і промислових стоків є те, що вони представляють собою водні розчини сукупності органічних та неорганічних речовин, а це дозволяє характеризувати їх як “рідкі системи харчових виробництв”.
Одним із процесів, який використовується для розділення рідких систем харчових виробництв, є процес виморожування або процес низькотемпературного розділення. Перевагами даного процесу є висока якість концентрованого продукту та унікальні властивості вимороженої води, а також низька енергоємність процесу видалення води із продукту і відсутність проблем, пов’язаних із пригорянням продукту, утворенням накипу та регенерацією робочих елементів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: Науково - технічні основи процесів низькотемпературного розділення рідких систем харчових виробництв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок