Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ БОГДАНА ЛЕПКОГО В УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ВЗАЄМИНАХ 1899-1941 РР.

ТВОРЧІСТЬ БОГДАНА ЛЕПКОГО В УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ВЗАЄМИНАХ 1899-1941 РР.

Назва:
ТВОРЧІСТЬ БОГДАНА ЛЕПКОГО В УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ВЗАЄМИНАХ 1899-1941 РР.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,62 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
ЦАРИК ОЛЬГА МИХАЙЛІВНА
УДК 809.1(883.3+884.0)
ТВОРЧІСТЬ БОГДАНА ЛЕПКОГО
В УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИХ ЛІТЕРАТУРНИХ
ВЗАЄМИНАХ 1899-1941 РР.
10.01.05 – порівняльне літературознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії літератури і порівняльного літературознавства Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Гром’як Роман Теодорович, Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра теорії літератури і порівняльного літературознавства, завідувач.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, в. о. професора
Поліщук Ярослав Олексійович, Рівненський державний гуманітарний університет, кафедра української літератури , завідувач;
кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник
Нахлік Євген Казимирович,
Львівське відділення Інституту літератури імені Тараса Шевченка, керівник.
Провідна установа - Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра полоністики, Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 20 квітня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К58.053.02 по захисту кандидатських дисертацій у Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2, тел. 33-47-25).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул М. Кривоноса, 2).
Автореферат розісланий 19 березня 2001 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І. В. Папуша
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Українсько-польські відносини в усіх сферах суспільного життя більшою чи меншою мірою постійно цікавлять не тільки політиків, істориків, а й культурно-освітніх діячів, широкі кола народів цих країн. Їх зацікавлення зумовлюються зіткненням національних інтересів на порубіжжі автохтонних сусідів, опосередковуються відображенням і заломленням цих інтересів у свідомості різних верств українців і поляків, які дуже часто опинялися в полі зацікавлення третьої сили. Все це відбивалося в культурі взагалі і художній літературі зокрема. Тому взаємини цих народів, їх історія, культура – минуле і сучасне – регулярно стають предметом постійних наукових досліджень. Про це свідчать численні двосторонні наукові конференції, симпозіуми, спільні політично-економічні, освітні, культурні і видавничі програми, характерні для останнього десятиріччя. Вони поступово прояснюють і усувають ті складнощі, які нагромаджувалися протягом нашої історії. Літературознавство у цій справі винятку не становить. Проте зі зміною суспільно-політичної ситуації в сучасних Україні та Польщі, зі зміною духовних взаємин між ними, а також із збагаченням літературознавчої методології постає необхідність нового дослідження ролі українського письменника і професора Яґеллонського університету (Краків) Богдана Лепкого (1872 – 1941) у взаємозв’язках української і польської літератур. Такої потреби не заперечують ні ґрунтовні праці лепкознавців В. Сімовича /Верниволі/, Ю.-Є. Пеленського, В. Лева, М. Сивіцького, В. Мокрого, М. Ільницького, Ф. Погребенника, О. Веретюк, ні матеріали наукових конференцій у Кракові (1991), в Тернополі (1992, 1997), в Івано-Франківську (1992).
В опублікованих досі матеріалах не вичерпано опису контактних стосунків Б. Лепкого з діячами і художніми явищами польської літератури, а творча спадщина Б. Лепкого, що тривалий час замовчувалася в колишньому СРСР, вивчається поки що без докладних типологічних зіставлень з іншими національними літературами, хоча існують як усвідомлення такої доцільності, так і публічні заклики до їх реалізації. Це засвідчують і матеріали Всеукраїнської наукової конференції, присвяченої 125-річчю від дня народження письменника “Творчість Богдана Лепкого в контексті європейської культури ХХ сторіччя”, а також найновіші дисертаційні праці В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ БОГДАНА ЛЕПКОГО В УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ВЗАЄМИНАХ 1899-1941 РР.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок