Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПОЛІТИКО-ПРАВОВОЇ ТЕОРІЇ БОГДАНА КІСТЯКІВСЬКОГО

ЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПОЛІТИКО-ПРАВОВОЇ ТЕОРІЇ БОГДАНА КІСТЯКІВСЬКОГО

Назва:
ЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПОЛІТИКО-ПРАВОВОЇ ТЕОРІЇ БОГДАНА КІСТЯКІВСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,99 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г. С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ФІНЬКО Антон Євгенович
УДК 172.1:321+1(091)(477)
ЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПОЛІТИКО-ПРАВОВОЇ ТЕОРІЇ БОГДАНА КІСТЯКІВСЬКОГО
Спеціальність 09.00.07 – етика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України.
Науковий керівник:
доктор філософських наук
Єрмоленко Анатолій Миколайович,
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України,
завідувач відділу соціальної філософії
Офіційні опоненти:
доктор соціологічних наук, доцент,
Кутуєв Павло Володимирович,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”
МОН України, професор кафедри соціології
кандидат філософських наук, доцент
Єфименко Віталій Віталійович,
Київський національний університет імені Т.Шевченка,
доцент кафедри етики, естетики і культурології
Захист відбудеться “28” вересня 2007 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д. 26.161.01 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4, о 14 годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул.. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий: “27” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Гардашук Т.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Наприкінці ХХ – початку ХХІ століть однією з найадекватніших форм реагування європейського соціально-наукового знання на політичні, економічні, техногенні та екологічні виклики сучасної доби стало зміцнення тенденцій до реабілітації “практичної філософії” та збільшення ваги аксіологічної проблематики. Звернення до традицій “практичної філософії” означає насамперед намагання розглядати усю сукупність суспільних, зокрема політичних, відносин саме з етичного погляду.. Апеляція до “практичної філософії” у кантівському її розумінні передбачає також зближення досліджень, здійснюваних в рамках етики, з одного боку, та правової теорії – з іншого.
Одним із шляхів розв’язання проблеми навернення вітчизняного етичного знання на шлях зближення з ідеями реабілітації “практичної філософії” та зміцнення значущості аксіологічної проблематики є відновлення дослідницького інтересу до тих споріднених з європейською думкою вітчизняних філософських та політико-правових традицій, в межах яких розроблялась проблематика ціннісної визначеності політико-правового впливу на індивіда. Звідси випливає й нагальність інтересу до спадщини акад. Б.Кістяківського – мислителя, у центрі уваги якого перебували дослідження нормативної політико-правової теорії і її моральних підвалин, а також співвідношення каузальних та етико-телео-логічних методів у соціальних науках.
Попри те, що його праці створювались на межі XIX та XX століть, сьогодні вони не є предметом суто історико-філософського інтересу. Сформувавшись у діалозі з теоретичними поглядами тих мислителів, які визначали спрямування суспільствознавчої думки й у другій половині XX ст. (йдеться зокрема про М. Вебера, Г. Кельзена, Г. Радбруха), “науково-філософський ідеалізм” Б. Кістяківського перебував у руслі аксіологічних настанов баденської школи неокантіанства, що мала неабияке значення для загального становлення сучасних соціальних наук. Поставивши в центр уваги цінності, норми та суб’єктивні права як основу культури, цей мисли-тель сприяв методологічному зближенню етики та політико-правової теорії.
Ще одним важливим фактором, що спричиняє “повернення до Кістяків-ського”, є розробка ним проблематики співвідношення ліберальних та соціалістичних цінностей. Ця тема багато важить для будь-якого “посткомуністичного” суспільства. Вона є пріоритетною щодо визначення балансу між соціальними та громадянськими правами людини, між загальним благом та приватним інтересом, між соціальною справедливістю та економічною ефективністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПОЛІТИКО-ПРАВОВОЇ ТЕОРІЇ БОГДАНА КІСТЯКІВСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок