Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ МИКОЛИ ДРЕМЛЮГИ І ПРОЦЕС СТАНОВЛЕННЯ БАНДУРНОГО РЕПЕРТУАРУ

ТВОРЧІСТЬ МИКОЛИ ДРЕМЛЮГИ І ПРОЦЕС СТАНОВЛЕННЯ БАНДУРНОГО РЕПЕРТУАРУ

Назва:
ТВОРЧІСТЬ МИКОЛИ ДРЕМЛЮГИ І ПРОЦЕС СТАНОВЛЕННЯ БАНДУРНОГО РЕПЕРТУАРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІМЕНІ П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО
ОЛЕКСІЄНКО Олександр Васильович
УДК 787.6/7 (477)
ТВОРЧІСТЬ МИКОЛИ ДРЕМЛЮГИ
І ПРОЦЕС СТАНОВЛЕННЯ БАНДУРНОГО РЕПЕРТУАРУ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі народних інструментів Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор Давидов Микола Андрійович, академік Академії мистецтв України, завідувач кафедри народних інструментів Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського (м. Київ)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор Муха Антон Іванович, завідувач відділу музикознавства Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН України ім. М. Т. Рильського (м. Київ)
кандидат мистецтвознавства, доцент Іванов Євген Олександрович, завідувач кафедри музично-інструментального виконавства Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка Міністерства освіти і науки України (м. Суми)
Провідна установа: Одеська державна музична академія
ім. А.В.Нежданової,
кафедра теорії музики та композиції (Одеса)
Захист відбудеться “_28_” _травня_ 2003 року о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. П. ІЧайковського, за адресою: м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11, 2-й поверх, ауд. 36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: м.Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11.
Автореферат розіслано “_24_” _квітня_ 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Складні та часом бурхливі процеси розвитку музичного мистецтва України у другій половині ХХ ст. стають предметом дедалі більш пильного інтересу дослідників, які працюють у галузі музичної україністики. Пожвавленню такої зацікавленості сприяли, насамперед, суспільні зміни, що відбувалися протягом останнього десятиліття. Вони стимулювали пошуки критеріїв нової оцінки досягнень у галузі музичної культури, нових підходів до аналізу різноманітних культурних тенденцій, осмислення місця української національної культури у системі духовних надбань людства. Перегляд методологічних засад українського музикознавства відкрив нові можливості для більш повного, неупередженого дослідження шляхів, пройдених національною музичною культурою.
Всебічне дослідження культурних процесів передбачає необхідність врахування різних рівнів функціонування музичної культури у діалектичній єдності одиничного, загального та особливого. Розгляд загальних тенденцій і, зрештою, виявлення національної специфіки розвитку музичної культури неможливі без пильної уваги до конкретних композиторських постатей, визначення їхнього місця і ролі у формуванні певних культурно-мистецьких процесів. При цьому методологічно вірним є висвітлення творчості не лише найвидатніших композиторів, а й інших митців, доробок яких має не меншу вартість і для культури свого часу, і для подальшого музично-історичного руху.
Серед таких митців – композитор Микола Дремлюга, чия творчість досі не була предметом ретельного вивчення в українському музикознавстві. Він активно працював на ниві української музичної культури протягом майже п’ятдесяти років. Його творчий шлях охоплює другу половину ХХ ст. Занурений у гущу мистецьких подій композитор не міг, з одного боку, не відбивати тенденцій, характерних для тогочасної української музики, а з другого, так чи інакше впливав на формування і розвиток деяких з них.
Одна з тенденцій пов’язана з процесами, що відбувалися у такій важливій галузі музичної культури, як виконавство на народних інструментах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ МИКОЛИ ДРЕМЛЮГИ І ПРОЦЕС СТАНОВЛЕННЯ БАНДУРНОГО РЕПЕРТУАРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок