Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВООХОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ: ПРИРОДА, СУТНІСТЬ, ГУМАНІЗМ (теоретико-правові та методологічні аспекти)

ПРАВООХОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ: ПРИРОДА, СУТНІСТЬ, ГУМАНІЗМ (теоретико-правові та методологічні аспекти)

Назва:
ПРАВООХОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ: ПРИРОДА, СУТНІСТЬ, ГУМАНІЗМ (теоретико-правові та методологічні аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,18 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
УДК 340.0; 340.1
ФАТХУТДІНОВ ВАСИЛЬ ГАЙНУЛОВИЧ
ПРАВООХОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ:
ПРИРОДА, СУТНІСТЬ, ГУМАНІЗМ
(теоретико-правові та методологічні аспекти)
Спеціальність: 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі теорії держави і права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Науковий керівник
кандидат юридичних наук, професор
БОБРОВНИК Світлана Василівна,
Київський університет права НАН України, проректор
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПрН України,
ЯРМИШ Олександр Назарович,
МВС України, заступник начальника Департаменту роботи з персоналом
кандидат юридичних наук, доцент
ГУСАРЄВ Станіслав Дмитрович,
Київський національний університет внутрішніх справ, заступник начальника кафедри теорії держави і права
Провідна установа Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, кафедра теорії держави і права, м. Харків
Захист відбудеться “_____” червня 2006 р. о ________годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.009.01 в Київському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 03680, м. Київ, площа Солом'янська, 
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ за адресою: 03680, м. Київ, площа Солом'янська, 
Автореферат розіслано “_____” травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Б. Горова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виключна роль держави і права у житті сучасного суспільства природним чином визначають як теоретичну, так і практичну значимість проблем, пов’язаних з державно-правовою організацією та регулюванням суспільного життя. Одним із важливих напрямків цієї діяльності є встановлення та забезпечення демократичного правопорядку, що відповідає нормам міжнародного права. Саме правопорядок є основою та невід’ємним атрибутом правової держави, що визначає реальність права, обсяг прав та свобод громадян і держави та співвідношення цих прав і свобод у реальній суспільно-політичній дійсності. Важливим засобом забезпечення згаданих прав є правоохоронна діяльність спеціальних органів держави.
Дослідження проблем правоохоронної діяльності пов’язується не лише з аналізом її сутності, змісту та природи, а і належить до тих питань, які потребують переосмислення у відповідності до змін пріоритетів у розвитку суспільства. Це пояснює актуальність аналізу ролі правоохоронних органів у забезпеченні, гарантуванні та охороні прав і свобод людини, які на конституційному рівні визначені як вища соціальна цінність.
Ключова роль людини у побудові правової держави, у встановленні правопорядку, у правоохоронній діяльності і визначила основну ідею цієї роботи – дослідити правоохоронну діяльність під кутом зору місця і ролі в ній людини. Людини як об’єкта правоохоронної діяльності і людини як суб’єкта правоохоронної діяльності.
Правоохоронні органи, з однієї сторони, покликані виконувати вимоги законів, що закріпляють права та свободи людини, з іншої – вони наділені відповідними розпорядчими повноваженнями, у тому числі і правом розробляти і приймати підзаконні акти нормативного характеру, націлені на регулювання „технологій” реалізації прав та свобод громадян. В сучасних умовах становлення української держави, коли відбувається посилення соціальної функції органів внутрішніх справ, суттєво зростає їх значення не лише як засобу захисту прав та свобод, а і їх забезпечення. При цьому їх забезпечення здійснюється як у правозастосовчій діяльності, так і нормотворчій, що є невід’ємною частиною системи правового регулювання.
У вітчизняній юридичній та філософській літературі проблеми соціального регулювання, правопорядку та правоохоронної діяльності завжди займали важливе місце та активно досліджувались.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРАВООХОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ: ПРИРОДА, СУТНІСТЬ, ГУМАНІЗМ (теоретико-правові та методологічні аспекти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок