Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДИК РОЗРАХУНКУ ПЛОСКИХ ПРИМЕЖЕВИХ ШАРІВ НА ОСНОВІ УДОСКОНАЛЕНОЇ ОДНОПАРАМЕТРИЧНОЇ МОДЕЛІ

РОЗРОБКА МЕТОДИК РОЗРАХУНКУ ПЛОСКИХ ПРИМЕЖЕВИХ ШАРІВ НА ОСНОВІ УДОСКОНАЛЕНОЇ ОДНОПАРАМЕТРИЧНОЇ МОДЕЛІ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДИК РОЗРАХУНКУ ПЛОСКИХ ПРИМЕЖЕВИХ ШАРІВ НА ОСНОВІ УДОСКОНАЛЕНОЇ ОДНОПАРАМЕТРИЧНОЇ МОДЕЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,82 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний авіаційний університет
РОМАНЮК Леонід Антонович
УДК 532.526
РОЗРОБКА МЕТОДИК РОЗРАХУНКУ ПЛОСКИХ
ПРИМЕЖЕВИХ ШАРІВ НА ОСНОВІ УДОСКОНАЛЕНОЇ
ОДНОПАРАМЕТРИЧНОЇ МОДЕЛІ
Спеціальність: 05.07.01 -
Аеродинаміка та газодинаміка літальних апаратів
АВТОРЕФЕРАТ ДИСЕРТАЦІЇ
на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі вищої та обчислювальної математики Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | -
доктор фізико-математичних наук, професор
МОВЧАН Володимир Тимофійович, Національний авіаційний університет, професор кафедри вищої та обчислювальної математики.
Офіційні опоненти: | -
доктор технічних наук, професор Бабенко Віктор Віталійович, Інститут гідромеханіки НАН України, провідний науковий співробітник;
-
кандидат технічних наук Кобзар Сергій Григорович, Інститут технічної теплофізики, старший науковий співробітник.
Провідна установа | -
Авіаційний науково-дослідний комплекс "Антонов", Міністерство промислової політики, м.Київ.
Захист відбудеться 23 вересня 2004 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .062.05 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м.Київ-58, проспект Космонавта Комарова, ; корп. 9, ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м.Київ-58, проспект Космонавта Комарова, ; корп. 8.
Автореферат розісланий 21 серпня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник Жданов О.І.


ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації визначається необхідністю подальшого удосконалення методів розрахунку льотно-технічних характеристик літальних апаратів, що в свою чергу вимагає удосконалення методів розрахунку аеродинамічних характеристик елементів літальних апаратів. Визначення опору тертя, профілів швидкостей на елементах літального апарату базується на застосуванні методів теорії примежевого шару. Теорія турбулентного примежевого шару дозволяє обчислити осереднені характеристики турбулентної течії, а також тлумачити результати експериментів з точки зору деяких загальних принципів. Неповнота знань механізмів турбулентності привела до необхідності побудови гіпотетичних напівемпіричних математичних моделей. Напівемпіричні моделі турбулентності Прандтля, Кармана, Клаузера та їх модифікації базуються на гіпотезі локальності механізму турбулентного переносу - турбулентне напруження тертя залежить тільки від локальної структури осередненої течії. Розрахунки за цими гіпотезами виявились ефективними для опису рівноважних та слабонерівноважних течій. Це спонукало до напрацювання напівемпіричних моделей з використанням напівемпіричних рівнянь для кінетичної енергії турбулентності, швидкості дисипації, рейнольдсових напружень тощо. Ключову роль в створенні цього напрямку відіграли праці Колмогорова (1942) та Прандтля (1945). Дисертаційна робота спрямована на побудову єдиної однопараметричної моделі турбулентності та створення на її основі наближено-аналітичних та числових методик розрахунку плоских нестисливих примежевих шарів. Виконані дослідження відповідають паспорту спеціальності 05.07.01, а саме: 1) в формулі спеціальності - механічна взаємодія газу з твердими тілами; 2) в напрямках досліджень - математичне моделювання течій газу при взаємодії з обтічними тілами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Матеріали дисертаційної роботи використані при виконанні науково-дослідних робіт №26-Ф4/к48 "Математичні аспекти в задачах авіаційно-космічної техніки" та №101-ДБ03 "Розробка та дослідження нових математичних моделей та чисельно-аналітичних методів для задач авіаційно-космічного спрямування" (державний реєстраційний номер №0103U000684). Відповідно до науково-дослідної тематики, що виконувалась на кафедрі вищої та обчислювальної математики НАУ, автором здійснені дослідження, пов’язані з побудовою однопараметричної моделі та методик розрахунку плоских примежевих турбулентних шарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДИК РОЗРАХУНКУ ПЛОСКИХ ПРИМЕЖЕВИХ ШАРІВ НА ОСНОВІ УДОСКОНАЛЕНОЇ ОДНОПАРАМЕТРИЧНОЇ МОДЕЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок