Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАХІДНО-ПОДІЛЬСЬКЕ горбогір’я ЯК ГЕОГРАФІЧНИЙ ЕКОТОН

ЗАХІДНО-ПОДІЛЬСЬКЕ горбогір’я ЯК ГЕОГРАФІЧНИЙ ЕКОТОН

Назва:
ЗАХІДНО-ПОДІЛЬСЬКЕ горбогір’я ЯК ГЕОГРАФІЧНИЙ ЕКОТОН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,16 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Дем’янчук Петро Михайлович
УДК 911 : 551.4 (477.8)
ЗАХІДНО-ПОДІЛЬСЬКЕ горбогір'я ЯК ГЕОГРАФІЧНИЙ ЕКОТОН
11.00.11 – конструктивна географія і раціональне
використання природних ресурсів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізичної географії Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат геолого-мінералогічних наук, професор
Свинко Йосип Михайлович,
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра фізичної географії, завідувач.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Ковальчук Іван Платонович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра конструктивної географії та картографії, завідувач;
кандидат географічних наук, доцент
Гудзевич Анатолій Васильович,
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, кафедра фізичної географії.
Захист відбудеться 9 листопада 2007 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.08. у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 08 жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат географічних наук,
доцент Телегуз О.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед пріоритетів сучасного ландшафтознавства чільне місце посідають ландшафтознавчі дослідження, що спрямовані на вивчення просторово-часових закономірностей формування перехідних ландшафтних смуг. Останнім часом усе більше уваги звертається на необхідність удосконалення уявлень про особливі, специфічні утвори – географічні екотони (геоекотони) – перехідні смуги різних типів і рангів, для яких притаманним є, з одного боку, поєднання комплексу ознак, що характерні для суміжних генетично різних ландшафтних об’єктів, з другого – формування індивідуальних ознак перехідних утворів.
Геоекотони (ГЕ), як об’єктивна реальність, стають особливим предметом вивчення, адже саме в межах перехідних утворень змінюються властивості неперервної субстанції, акумулюються й трансформуються речовинно-енергетичні й інформаційні потоки, які поступають із активно взаємодіючих суміжних просторів.
ГЕ є одним із об’єктів конструктивно-географічних досліджень. Конструктивна географія, як напрям прикладних географічних досліджень, інтегруючи природничо-, економіко- і соціально-географічні знання, виступає дієвим інструментом у дослідженні цього феномена об’єктивної реальності.
Посиленою увагою вчених до цієї проблеми, як можливого місця максимального напруження й загострення взаємозв’язків суміжних об’єктів, відзначився сучасний, постнекласичний етап у розвитку географічної науки. Численні публікації теоретичного (Ф.Мільков, К.Геренчук, Д.Арманд, В.Пащенко, В.Преображенський, В.Залєтаєв, Т.Бобра, В.Сочава, В.Ніколаєв та ін.), методичного (Е.Коломиц, Р.Спиця, Л.Стефанков та ін.), прикладного (К.Позаченюк, С.Стойко, Ю.Мандер, Ю.Ягомягі, В.Мельник, Д.Люрі та ін.) змісту свідчать про багатоаспектність дослідження перехідних смуг у зв’язку з великим значенням їх результатів для поглиблення наукових засад фундаментального ландшафтознавства та визначення напрямків практичного використання результатів наукових досліджень.
Дискусійність деяких теоретичних положень, неузгодженість понятійно-термінологічного апарату, необхідність обґрунтування критеріїв виділення перехідних смуг підтверджують доцільність та актуальність вивчення цих ландшафтних утворів.
На території України існують добре виражені в рельєфі, рослинному покриві, ландшафтах перехідні смуги різних типів, однак їх аналізу в якості цілісних ландшафтних об’єктів надавалось недостатньо уваги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЗАХІДНО-ПОДІЛЬСЬКЕ горбогір’я ЯК ГЕОГРАФІЧНИЙ ЕКОТОН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок