Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕСТЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНІСНОЇ СВІДОМОСТІ

ЕСТЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНІСНОЇ СВІДОМОСТІ

Назва:
ЕСТЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНІСНОЇ СВІДОМОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,81 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
ГАЛГАШ ГАННА ЮРІЇВНа
УДК 111.852.009.14
ЕСТЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНІСНОЇ СВІДОМОСТІ
Спеціальність 09.00.08 – естетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Луганськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля на
кафедрі філософії культури і культурології.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Воєводін Олексій Петрович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
професор, завідувач кафедри філософії культури
і культурології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук
Рябініна Олена Володимирівна,
Університет цивільного захисту МНС України,
професор кафедри соціальних і гуманітарних
дисциплін
кандидат філософських наук,
Астапова-Вязьміна Олена Ігорівна,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького,
доцент кафедри філософії
Захист відбудеться 25 жовтня 2007 р. о 11 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д .051.05 в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20 а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20 а.
Автореферат розіслано „___” _____________ 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради В.Д. Ісаєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження
У сучасній ситуації корінних трансформацій суспільства відбувається якісне перетворення сталих форм політичного й економічного життя. Поряд з цими змінами стрімко трансформується свідомість і світогляд людей. Не піддається сумніву той факт, що зміни в політичній і економічній сферах зумовили активну переоцінку цінностей та переорієнтованість на принцип корисності, викликали ситуацію духовної кризи і моральнісної деградації сучасного суспільства. Це з необхідною гостротою підіймає питання про пошуки адекватних форм регулювання моральнісної поведінки та практичної діяльності людей.
Однією з таких форм регулювання в суспільній практиці є сфера естетичного. Проте в сучасній культурі виникає загроза підміни моральнісно-виховної функції естетичного функцією соціальної маніпуляції. Це зв'язано з тим, що моральнісні, по суті, безкорисливі і неутилітарні почуття, сутність яких полягає в регулюванні поведінки у напрямку подолання відособленості і відчуженості між людьми, використовуються в регулюванні поведінкової активності в інтересах накопичення капіталу. Більш того, експлуатація моральнісних почуттів у повсякденності, в актах економічних маніпуляцій реклами, знижує, якщо не цілком нівелює їхню регулюючу функцію вищої нервової діяльності, придушує високий морально-емоційний пафос оманною патетикою, підмінює дійсно високі почуття сурогатними – псевдопатриотизмом, мелодраматизмом та ін. Безумовно, результатом таких маніпуляцій стає дезорієнтація і деморалізація свідомості, руйнування практичних життєвих орієнтирів глибоких психологічних рівнів. Художня практика, яка володіє дійсною можливістю формування моральнісної свідомості, також не реалізує свій моральнісно-регулятивний потенціал. Вона орієнтована на суб'єктивізм і самоцінність художньої творчості, захоплена здебільшого експериментальними пошуками, метою яких стає лише епатаж і розвага публіки.
В умовах сучасної культурної ситуації зростає роль критичного теоретичного осмислення колізій суспільної практики вітчизняною філософською наукою. Проте спостерігається значний відрив теорії від реальних соціальних процесів. Філософський дискурс – завданням якого є осмислення суспільної практики і теоретичне формування духовних стратегем соціального розвитку – фактично виключив з поля сучасних наукових інтересів питання про вплив мистецтва на моральнісність. Разом з цим, сучасна наука не може залишатися осторонь від культурних тенденцій, що намітилися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕСТЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНІСНОЇ СВІДОМОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок