Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Історія парламентської системи в Україні ( 1990 – 1998 рр. )

Історія парламентської системи в Україні ( 1990 – 1998 рр. )

Назва:
Історія парламентської системи в Україні ( 1990 – 1998 рр. )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,98 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МОСЮКОВА НАТАЛІЯ ГЕННАДІЇВНА
УДК: 930 (477) “1990/1998”
Історія парламентської системи в Україні
( 1990 – 1998 рр. )
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української історії та етнополітики Дніпропетровського національного університету.
Науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент
Коломоєць Юрій Іванович,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри української історії та етнополітики
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Карабанов Михайло Михайлович, Київський
національний університет ім. Т.Г.Шевченка,
професор кафедри української історії та
етнополітики
кандидат історичних наук, професор
Пушкін Віктор Юхимович, Національний
гірничий університет (м.Дніпропетровськ),
завідувач кафедри історії та політичної теорії
Провідна установа – Донецький національний університет, кафедра
історії України.
Захист відбудеться “28” січня 2004 року о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою:
49050, м.Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд.307.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою:
49050, м.Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий “26” грудня 2003 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність побудови в Україні громадянського суспільства, правової держави висуває на перший план проблему переосмислення традиційних підходів до аналізу складних політичних явищ і процесів, вимагає розробки цілої низки проблем історичного, політичного, соціально-економічного, характеру.
Одним із принципів правової держави є розподіл влади між законодавчими, виконавчими і судовими органами. Для ефективного функціонування держави необхідна взаємодія гілок влади, але при цьому кожна з них повинна залишатися незалежною. Вищим органом законодавчої влади, найважливішим елементом правової держави є парламент. Парламент – постійно діючий орган, в основу його формування і роботи покладені ідеї народного представництва. Саме парламент дозволяє кожному громадянинові впливати на прийняття важливих рішень, оскільки депутатів, які приймають ці рішення, обирають громадяни.
Український парламент – Верховна Рада – згідно з Конституцією України є вищим представницьким і законодавчим органом держави. З діяльністю Верховної Ради пов’язана більшість зрушень у становленні молодої держави Україна. Але на цьому шляху допускалися прорахунки, залишилися завдання, які необхідно вирішувати.
Пошук методів досягнення злагоди різних верств і груп, партій і рухів має особливо важливе значення в умовах глибокого політичного і соціального розшарування суспільства. Розв’язання цих завдань багато в чому залежить від парламенту, оскільки в ньому представлена найбільш активна частина політичних, громадських організацій. Уміння депутатів розв’язувати питання цивілізовано в стінах парламенту здатне послабити політичну, соціальну, національну, релігійну напругу в суспільстві. Крім того, країна переживає економічну кризу і вихід з неї без відповідного законодавства є неможливим.
Суспільство постійно розвивається, у ньому відбуваються різні процеси, і парламент зобов’язаний адекватно реагувати на них, суспільство і парламент повинні відповідати один одному.
Чинний нині парламент визначає не тільки сучасне України, але й закладає фундамент її майбутнього. Ситуація, що склалася в суспільстві, багато в чому є результатом діяльності попередніх поколінь. У період, що розглядається, вищий орган влади приймає закони, за багатьма з яких будуть жити і наступні покоління, цим самим створюється основа майбутнього соціально-політичного, економічного становища в державі, її міжнародного авторитету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Історія парламентської системи в Україні ( 1990 – 1998 рр. )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок