Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення ефективності електричних парогенераторів шляхом інтенсифікації теплообміну кипінням у щілинних каналах

Підвищення ефективності електричних парогенераторів шляхом інтенсифікації теплообміну кипінням у щілинних каналах

Назва:
Підвищення ефективності електричних парогенераторів шляхом інтенсифікації теплообміну кипінням у щілинних каналах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,77 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національна металургійна академія України
Кабакова Людмила Борисівна
УДК 536.24+536.42
Підвищення ефективності електричних парогенераторів шляхом інтенсифікації теплообміну кипінням у щілинних каналах
05.14.06 – Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2007


Дисертацією є рукописом.
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі двигунобудування фізико-технічного факультету.
Науковий керівник кандидат технічних наук, професор
Пронь Людмила Володимирівна,
Дніпропетровський національний університет,
завідуюча кафедри двигунобудування,
м. Дніпропетровськ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Герлига Володимир Антонович,
Одеський національний політехнічний університет,
професор кафедри атомних станцій,
м. Одеса.
кандидат технічних наук, старший науковий
співробітник
Луценко Василь Іванович,
Дніпропетровський інститут геотехнічної механіки
ім. М.С. Полякова,
старший науковий співробітник відділу високотемпературної теплотехніки,
м. Дніпропетровськ.
Захист дисертації відбудеться “12” лютого 2008 р о 12 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.03 у Національній металургійній академії України за адресою: НМетАУ, пр. Гагаріна, 4, м. Дніпропетровськ, 49600.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної металургійної академії України, пр. Гагаріна, 4, м. Дніпропетровськ, 49600.
Автореферат розісланий “_____” __________________ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.084.03,
доктор технічних наук, професор Камкіна Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Існуючи централізовані котельні часто не можуть забезпечити промислових споживачів, що мають різні вимоги до параметрів пари для реалізації технологічних процесів. Крім того, централізовані котельні мають низьку ефективність у зв’язку із втратами енергії у магістралях постачання, які характеризуються високим ступенем зносу. В умовах високої конкуренції підвищити якість продукції та знизити затрати енергії можливо впровадженням автономних електричних парогенераторів порівняно невеликої потужності.
Перевагами автономних електричних парогенераторів є: екологічна чистота; висока швидкість виходу на режим; можливість управління та регулювання параметрами пари у широких межах; висока точність підтримки температур в об’ємі або на поверхні, що дозволяє підвищити якість продукції; можливість виконання циклограми зміни температур, якщо це потрібно; простота в управлінні та регулюванні параметрами пари.
Вагогабаритні характеристики та ефективність парогенеруючого обладнання визначаються інтенсивністю теплообміну при кипінні. Проектування парогенераторів, зменшення їх габаритних розмірів, підвищення надійності утруднено без попередніх досліджень теплообміну і гідродинаміки при кипінні а також способів інтенсифікації теплообміну. Найбільш доцільним способом інтенсифікації теплообміну щодо застосування у промислових парогенеруючих установках є організація кипіння у щілинних каналах. Тому, дослідження закономірностей гідродинаміки і теплообміну при кипінні у щілинних каналах є актуальною задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Базовою для підготовки дисертаційної роботи була держбюджетна тема 6-017-02 „Дослідження гідродинаміки і теплообміну в пористих елементах двигунів літальних апаратів і термосифонах”, № 0105U000372, яка виконувалася на кафедрі двигунобудування фізико-технічного факультету ДНУ, і в якої авторка була співвиконавцем.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є підвищення ефективності та зменьшення вагогабаритних характеристик парогенеруючих установок шляхом інтенсифікації теплообміну при кипінні.
Для досягнення поставленої мети в роботі необхідно вирішити наступні задачі:
- проаналізувати існуючі дані, присвячені експериментальним дослідженням теплообміну у елементах теплотехнічного обладнання, проаналізувати сучасні підходи до створення математичних моделей теплообміну і гідродинаміки при кипінні;
- розробити та виготовити експериментальну установку для досліджень теплообміну при кипінні у стиснених умовах;
- провести експериментальні дослідження, експериментально визначити коефіцієнти тепловіддачі при кипінні при різних значеннях геометричних параметрів, щільності теплового потоку, тиску;
- визначити режими кипіння, при яких спостерігається підвищений коефіцієнт тепловіддачі;
- створити математичну модель гідродинаміки і теплообміну при кипінні, яка дозволятиме визначати характеристики теплообміну на етапі проектування теплообмінного обладнання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Підвищення ефективності електричних парогенераторів шляхом інтенсифікації теплообміну кипінням у щілинних каналах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок