Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державна політика: теоретико-методологічні засади дослідження процесу формування та здійснення

Державна політика: теоретико-методологічні засади дослідження процесу формування та здійснення

Назва:
Державна політика: теоретико-методологічні засади дослідження процесу формування та здійснення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,41 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Кучеренко Олександр Олександрович
УДК 351:321.01
Державна політика: теоретико-методологічні засади дослідження процесу формування та здійснення
25.00.01 – теорія та історія державного управління
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Ребкало Валерій Андрійович,
Українська Академія державного управління
при Президентові України, проректор заочної
та вечірньої форм навчання, завідувач кафедри політології.
 
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Бабкін Володимир Дмитрович,
Інститут держави і права ім. В.Корецького НАН України,
провідний науковий співробітник;
 
кандидат політичних наук
Білоус Артур Олександрович,
народний депутат України
Провідна установа: Національний інститут стратегічних досліджень,
відділ політичних і гуманітарних досліджень, м.Київ.
Захист відбудеться 6 лютого 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20.
Автореферат розісланий “ 4 ” січня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.А. Шахов
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Успішне вирішення соціально-економічних та політичних проблем розвитку України, напружений процес оновлення всіх сфер життєдіяльності нашого суспільства на засадах демократизму великою мірою залежить від зваженої, науково обгрунтованої державної політики. Потреба в здійсненні глибоких реформаційних перетворень, створення сучасної системи суспільних відносин, упровадження нових технологій демократичного управління змушують переглянути підходи до теоретико-методологічного узагальнення формування та ефективного втілення в життя державної політики, розробка продуктивної моделі якої сьогодні є ключовим завданням, що в кінцевому підсумку визначає успішність побудови демократичної, правової та соціальної держави.
Державна політика як важливий компонент життєдіяльності суспільства, маючи велику кількість вимірів і характеристик, формує відповідну систему та механізми соціально орієнтованого державного управління. У цьому зв’язку актуалізується необхідність удосконалення процесу формування та здійснення завдань державної політики й посилення її регулятивного впливу на розвиток українського суспільства. Такі завдання вимагають подальшої наукової розробки концептуальних засад державної політики, поглибленого теоретико-методологічного аналізу процесу її становлення та реалізації.
Актуальність теми дослідження. Складність і суперечливість соціально-економічного й політичного розвитку нашої країни зумовлюють потребу в теоретичному осмисленні й розробці науково обгрунтованого інструментарію, за допомогою якого можна зробити ефективнішим процес державної розбудови. Без теоретичного знання, що безпосередньо слугує конкретній державотворчій практиці, неможливе виконання стратегічного завдання - побудови демократичної держави й громадянського суспільства на теренах України.
Сьогодні відчувається гострий дефіцит узагальнюючих досліджень щодо концептуалізації організаційно-управлінських засад державної політики в реальному соціально-економічному та соціокультурному середовищі з високою динамікою соціальних процесів. Дотепер не створено розгорнутої теоретичної моделі державної політики, не повною мірою визначено її змістовні, структурні та функціональні особливості, не розроблено концептуальний механізм формування та здійснення ефективної державної політики в Україні. Це значно ускладнює проведення реформаційних суспільних перетворень, актуалізує проблему надання їм чіткішої соціальної спрямованості, динамізму й ефективності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Державна політика: теоретико-методологічні засади дослідження процесу формування та здійснення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок