Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПЦІЯ НАЦІЇ ЯК ДУХОВНОЇ СПІЛЬНОТИ В ХУДОЖНІЙ ТА ПУБЛІЦИСТИЧНІЙ ТВОРЧОСТІ МИКОЛИ КОСТОМАРОВА

КОНЦЕПЦІЯ НАЦІЇ ЯК ДУХОВНОЇ СПІЛЬНОТИ В ХУДОЖНІЙ ТА ПУБЛІЦИСТИЧНІЙ ТВОРЧОСТІ МИКОЛИ КОСТОМАРОВА

Назва:
КОНЦЕПЦІЯ НАЦІЇ ЯК ДУХОВНОЇ СПІЛЬНОТИ В ХУДОЖНІЙ ТА ПУБЛІЦИСТИЧНІЙ ТВОРЧОСТІ МИКОЛИ КОСТОМАРОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
56,69 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОЗАЧОК Ярослав Вікторович
УДК 342.1: 821.161 – 94 Кос "18" (043.3)
КОНЦЕПЦІЯ НАЦІЇ ЯК ДУХОВНОЇ СПІЛЬНОТИ В ХУДОЖНІЙ ТА
ПУБЛІЦИСТИЧНІЙ ТВОРЧОСТІ МИКОЛИ КОСТОМАРОВА
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української літератури Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант –доктор філологічних наук, професор
СЕМЕНЮК Григорій Фокович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, директор Інституту філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ЗАДОРОЖНА Людмила Михайлівна,
завідувач кафедри історії української літератури і
шевченкознавства Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
доктор філологічних наук, професор
ДОНЧИК Віталій Григорович, член-кореспондент
НАН України, завідувач відділу української
літератури ХХ століття Інституту літератури
ім.Т.Г. Шевченка НАН України
доктор філологічних наук, професор
БУНЧУК Борис Іванович, професор кафедри
української літератури, декан філологічного
факультету Чернівецького національного
університету імені Юрія Федьковича
Провідна установа –кафедра історії української літератури, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться " 19 " листопада 2004 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, Київ-17, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано " 14 " жовтня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої ради Л.М. Копаниця
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Творчість Миколи Костомарова – етапне явище в історії відродження та утвердження національної духовної культури українського народу. Письменник і публіцист розробляв її науково-теоретичні основи, спричинився до багатоаспектного розвитку словесності упродовж десятиліть – від доби романтизму 30 – 40-х рр. і до періоду панування позитивізму 70-80-х рр. Костомаров заклав, обґрунтував і розробив основоположні позиції української суспільно-історичної та естетичної думки, розкрився як визначний учений-поліґістор, залишив непроминальний слід у соціології, історіософії, культурології, національній історії, художній літературі, літературній критиці, публіцистиці, журналістиці, педагогіці.
Костомаров-соціолог уформував новий погляд на націю як духовну спільноту, а не становий конгломерат. В обсяг поняття національної спільноти він увів концепт “народ”, маючи на увазі найрепрезентативнішого виразника етнічної духовної сутності, його ідентичності, обґрунтував значення духовної єдності як основного чинника етноментальності.
Митець і мислитель-історіософ, Костомаров увів і "олітературнив" принципово нове наукове розуміння народу як головного суб’єкта історії, присутність котрого в тих чи інших історичних подіях робить їх знаковими, створив нову наукову теорію народності історії. Костомаров-історик започаткував дослідження духовної спадщини українського народу в синкретичному поєднанні його матеріальної культури, народної словесності, моральних засад та етичних норм, інших важливих аспектів життя української суспільності.
Публіцистичний доробок ученого, значною мірою актуальний дотепер, прикметний зарядом полемічної пристрасності, морально-етичним ядром християнської етики, наскрізною присутністю авторського "я" та культивуванням белетристичних способів його увиразнення. Самореалізація Костомарова-літератора, невіддільна від науково-творчого клімату харківських романтичних Пропілеїв та "київської романтики" (Дмитро Чижевський), впливу німецької ідеалістичної філософії, прикметна увагою до "живих літописів" (Ієремія Айзеншток) народної словесності як своєрідного коду самого духу епохи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 Реферат на тему: КОНЦЕПЦІЯ НАЦІЇ ЯК ДУХОВНОЇ СПІЛЬНОТИ В ХУДОЖНІЙ ТА ПУБЛІЦИСТИЧНІЙ ТВОРЧОСТІ МИКОЛИ КОСТОМАРОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок