Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НОВИХ СЕЛЕКЦІЙНИХ СОРТІВ І ФОРМ ЯБЛУНІ

ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НОВИХ СЕЛЕКЦІЙНИХ СОРТІВ І ФОРМ ЯБЛУНІ

Назва:
ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НОВИХ СЕЛЕКЦІЙНИХ СОРТІВ І ФОРМ ЯБЛУНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,58 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРОТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОЛЬВАЧ Тарас Петрович
УДК 634.11:631.527
ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НОВИХ
СЕЛЕКЦІЙНИХ СОРТІВ І ФОРМ ЯБЛУНІ
06.01.05 – селекція рослин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
імферополь – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі південного плодівництва
Нікітського ботанічного саду – Національного наукового центру УААН.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
Лауреат премії ім. Л.П.Симиренка НАН України
Смиков Володимир Карпович,
Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр УААН
головний науковий співробітник відділу південного плодівництва
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, академік Кримської академії наук
Назаренко Леонід Григорович,
Інститут ефіроолійних і лікарських рослин УААН,
головний науковий співробітник відділу селекції та насінництва
кандидат сільськогосподарських наук
Чупринюк Віктор Якович,
Мліївський інститут садівництва ім. Л.П.Симиренка УААН,
провідний науковий співробітник відділу зерняткових культур
Провідна установа: Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка НАН України,
відділ акліматизації плодових рослин, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “06” липня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.805.02 в Кримському державному агротехнологічному університеті за адресою: 95492, смт. Аграрне, АР Крим.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного агротехнологічного університету за адресою: 95492, смт. Аграрне, АР Крим.
Автореферат розісланий “03” червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к. с.-г. н., доцент Дементьєв Ю.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сорт, як фактор виробництва, у садівництві є домінуючим, його питома вага в ньому значно вища, ніж в інших галузях рослинництва. Як відзначав видатний український учений-садівник і помолог Л.П.Симиренко (1912), сорт – це інтегральний результат інтересів виробника, продавця і ринку (споживача).
Процес оновлення та збагачення промислового сортименту яблуні відбувається в усьому світі двома шляхами: інтродукцією кращих вітчизняних і зарубіжних сортів, а також за рахунок селекції. В умовах Півдня України та у Криму інтродуковані сорти не завжди виявляються адаптованими до місцевих, досить складних природно-кліматичних умов, що не дозволяє сповна розкрити їхній виробничо-біологічний потенціал. Таким чином, збагачення сортименту яблуні у Криму має відбуватися переважно за рахунок впровадження нових, адаптованих до місцевих екологічних умов, стійких до грибкових хвороб, високоврожайних сортів, з високою товарною якістю плодів, придатних для інтенсивних технологій вирощування. Зазначений напрямок є актуальним для Криму, як одного з найдревніших і найбільш розвинутих регіонів промислового садівництва, де питома вага яблуні була та залишається високою.
Важливою базою для цього може стати поглиблене дослідження гібридного фонду яблуні, створеного селекціонерами Кримського науково-дослідного центру плодівництва Інституту садівництва УААН (далі – Кримського НДЦ плодівництва) кандидатами с.-г. наук О.Г.Усовим і А.О.Ляпіховою. Генофонд яблуні налічує понад 20 тисяч сортів та гібридних сіянців, і є надзвичайно цінним для селекційної науки. Він уже став основою для створення більш ніж 50 сортів яблуні, 11 з яких районовані в Україні та країнах СНД. У зв'язку з необхідністю забезпечення безперервності селекційного процесу актуальним завданням є всебічне вивчення даного генофонду з метою виявлення найбільш перспективних зразків та їх впровадження у виробництво і подальшу селекційну роботу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Проведені дослідження є частиною науково-технічних програм Нікітського ботанічного саду – Національного наукового центру УААН (далі – НБС-ННЦ): “Поповнити і вивчити генофонд, вивести нові високоадаптовані сорти плодових культур для інтенсивного садівництва з використанням традиційних і нових методів селекції”, № державної реєстрації 0197U004318; та Кримського НДЦ плодівництва: “Створити нові та виділити шляхом сортовивчення сорти яблуні інтенсивного типу з високою смаковою і товарною якістю плодів, високою та регулярною урожайністю, імунні або високостійкі до основних грибкових хвороб”, № державної реєстрації 0196U018180.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НОВИХ СЕЛЕКЦІЙНИХ СОРТІВ І ФОРМ ЯБЛУНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок