Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІПШЕННЯ ПОКАЗНИКІВ КЕРОВАНОСТІ ТА СТІЙКОСТІ ТРИЛАНКОВИХ АВТОПОЇЗДІВ

ПОЛІПШЕННЯ ПОКАЗНИКІВ КЕРОВАНОСТІ ТА СТІЙКОСТІ ТРИЛАНКОВИХ АВТОПОЇЗДІВ

Назва:
ПОЛІПШЕННЯ ПОКАЗНИКІВ КЕРОВАНОСТІ ТА СТІЙКОСТІ ТРИЛАНКОВИХ АВТОПОЇЗДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,86 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Стельмащук Валерій Віталійович
УДК 629.113
ПОЛІПШЕННЯ ПОКАЗНИКІВ КЕРОВАНОСТІ ТА СТІЙКОСТІ ТРИЛАНКОВИХ АВТОПОЇЗДІВ
Спеціальність 05.22.02 — Автомобілі та трактори
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному транспортному університеті Міністерства освіти і науки України, м.Київ
Науковий керівник: |
доктор технічних наук, професор
Сахно Володимир Прохорович, Національний транспортний університет, завідуючий кафедрою „Автомобілі”
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Подригало Михайло Абович, Харківський національний автомобільно-дорожній технічний університет, Завідуючий кафедрою „Технологія машинобудування і ремонту машин”
Кандидат технічних наук, доцент
Зав’ялова Людмила Іванівна, Полтавський державний технічнийуніверситет ім. Кондратюка, доцент кафедри „Теоретична і прикладна механіка”
Провідна установа: | Національний університет „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України, кафедра „Експлуатація та ремонт автомобільної техніки”, м.Львів
Захист відбудеться 24 червня 2005 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.03 в Національному транспортному університеті за адресою: 01010, м.Київ, вул. Суворова, 1, ауд. 333.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, Україна, м.Ки\в, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий 20 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Матейчик В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Неможливо уявити собі сучасний вантажний транспорт без причепів та напівпричепів. Причепи та напівпричепи дозволяють перевозити не тільки більше вантажів, але й зменшити вартість перевезень – найчастіше більше половини корисної вантажності автопоїзда припадає на причіп. Особливо це помітно на шведських семивісних автопоїздах повною масою 60 т, де тягач масою 26 т працює з причепом у 34 т, їх вантажність складає приблизно 17 і 26 т відповідно.
Усі кузови причепів та напівпричепів (як і автомобілів) мають стандартизовану довжину, розраховану на заповнення їх 38 європіддонами або 28 індустріальними піддонами. При необхідності на місцевих перевезеннях використовують більш коротку денну кабіну, що дає можливість збільшити довжину кузова і розташувати до 40 європіддонів. У разі використання триланкових автопоїздів одночасно можливе перевезення до 60 європіддонів.
Використання триланкових автопоїздів для міжміських і міжнародних перевезень висунуло задачу про дослідження керованості й стійкості таких автотранспортних засобів (АТЗ) з урахуванням вимог до максимально припустимого навантаження на осі за умовами експлуатації доріг. Внаслідок обмежених можливостей і недостатньої ефективності використовуваних у даний час теоретичних розробок для оцінки динамічного поводження триланкових автопоїздів дуже складно сформулювати на стадії проектування та комплектації науково обґрунтовані рекомендації з вибору конструктивних параметрів АТЗ.
Недостатня вивченість особливостей динамічного поводження багатоланкових АТЗ утруднює їхнє конструювання, стримує досягнення оптимальних показників техніко - експлуатаційних властивостей. Збільшення числа ланок зменшує можливості аналітичного аналізу, тому що кожна додаткова ланка додає системі щонайменше один ступінь волі. Але стійкість і керованість триланкових автопоїздів не можна розглядати на підставі характеристик, отриманих для окремих ланок і зокрема, для дволанкових автопоїздів, бо об'єднання в єдину механічну систему підсистем, що описують поводження кожної окремо взятої ланки, пов'язано із зміною коефіцієнтів диференціальних рівнянь і виникненням нових членів, що характеризують зв'язки між підсистемами.
Огляд вітчизняних і закордонних публікацій з дослідження динамічного поводження багатоланкових автопоїздів показує, що в даний час немає загальновизнаних однакових підходів як до розробки математичної моделі, так і до математичного апарату для її аналізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОЛІПШЕННЯ ПОКАЗНИКІВ КЕРОВАНОСТІ ТА СТІЙКОСТІ ТРИЛАНКОВИХ АВТОПОЇЗДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок