Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИБОРЧИХ КАМПАНІЙ: ІСТОРІЯ, МЕТОДИКА, ПРАКТИКА

СОЦІОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИБОРЧИХ КАМПАНІЙ: ІСТОРІЯ, МЕТОДИКА, ПРАКТИКА

Назва:
СОЦІОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИБОРЧИХ КАМПАНІЙ: ІСТОРІЯ, МЕТОДИКА, ПРАКТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,31 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Шевель Інна Петрівна
УДК 316.93/99
СОЦІОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИБОРЧИХ КАМПАНІЙ:
ІСТОРІЯ, МЕТОДИКА, ПРАКТИКА
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті соціології Національної академії наук України.
Науковий керівник
доктор соціологічних наук Вишняк Олександр Іванович, Інститут соціології НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор, Михальченко Микола Іванович, Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України, головний науковий співробітник відділу теоретичної політології
кандидат соціологічних наук, Міщенко Михайло Дмитрійович, Київський міжнародний інститут соціології, старший науковий співробітник.
Провідна установа
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра галузевої соціології, м.Київ
Захист відбудеться “ 23 ” травня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021 вул. Шовковична, 12, Київ –21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: вул. Шовковична, 12, Київ – 21.
Автореферат розіслано “ 11 ” квітня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стукало С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження історії, методології, методики та практики соціологічного забезпечення виборчих кампаній у країнах Заходу, Росії та в Україні зумовлено як теоретичними так і практичними чинниками. Вільні, демократичні, багатопартійні вибори – невід’ємний атрибут демократичного суспільства. Такі вибори дають змогу соціологам отримувати більш чи менш об`єктивні дані про соціально-політичну поведінку та політичний вибір населення країни, співставляти результат вибіркових соціологічних досліджень та масових опитувань населення з електоральною поведінкою генеральної сукупності виборців, якої немає у більшості інших галузей соціології. А тому дослідження тенденцій електоральної поведінки має важливе теоретичне і практичне значення не тільки для політичної (електоральної) соціології, але й для розвитку загально-соціологічної теорії. Особливо великого значення такі дослідження набувають в умовах перехідного, неусталеного демократичного суспільства, коли від результатів виборів залежить не тільки, яка партія чи кандидат отримає владу, але й напрям розвитку суспільства. Ще більшою є практична значущість таких досліджень для суб`єктів виборчого процесу - партій і кандидатів, адже без професійного соціологічного забезпечення, без наявності надійної аналітичної та інформаційної бази про передвиборчу ситуацію, обгрунтувати стратегію і тактику виборчої кампанії неможливо. В свою чергу ні отримання надійної інформації, ні прогнозування результатів, ні розробка стратегії і тактики виборчої кампанії неможливо без знань тенденцій електоральної поведінки населення певної країни, методології та методики її досліджень. І ці методології та методики (через відмінності політичних, партійних та виборчих систем та умов життя населення) не можуть бути безпосередньо привнесені з робіт західних соціологів, які мають більш як півстолітній досвід таких професійних досліджень та прикладних розробок. Їх потрібно перевіряти і адаптувати до аналізу ситуації в конкретній країні.
У вітчизняній соціологічній науці проблема соціологічного забезпечення виборчих кампаній, дослідження і прогнозування електоральної поведінки залишається малодослідженою і почала розроблятись тільки наприкінці 80-тих років. Адже фактично був відсутній об`єкт цих досліджень – вільні альтернативні демократичні вибори. А тому соціологи вимушені були обмежуватись критичним аналізом робіт і досліджень західних соціологів Ч.Мерріам (C.Merriam), Г.Гознеллa (H.Cosnell), П.Лазарсфельд (P.Lazarsfeld), Е.Кемпбелл (A.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СОЦІОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИБОРЧИХ КАМПАНІЙ: ІСТОРІЯ, МЕТОДИКА, ПРАКТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок