Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА, ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХОЛЕСТЕРОЗУ ЖОВЧНОГО МІХУРА В ПОЄДНАННІ З ХРОНІЧНОЮ ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА, ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХОЛЕСТЕРОЗУ ЖОВЧНОГО МІХУРА В ПОЄДНАННІ З ХРОНІЧНОЮ ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА, ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХОЛЕСТЕРОЗУ ЖОВЧНОГО МІХУРА В ПОЄДНАННІ З ХРОНІЧНОЮ ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,72 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ імені П.Л. ШУПИКА
РОДОНЕЖСЬКА Юлія Вікторівна
УДК 616.366:616.12–005.4–07-08
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА, ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХОЛЕСТЕРОЗУ ЖОВЧНОГО МІХУРА В ПОЄДНАННІ З ХРОНІЧНОЮ ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ
14.01.02 - внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор
ЛИСЕНКО Григорій Іванович,
Національна медична академія
післядипломної освіти
імені П.Л. Шупика МОЗ України
кафедра сімейної медицини, завідувач кафедри
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор ЖАРІНОВ Олег Йосипович, Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра кардіології та функціональної діагностики, професор кафедри;
доктор медичних наук, професор СКРИПНИК Ігор Миколайович, ВДНЗ “Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України, м. Полтава, кафедра післядипломної освіти лікарів-терапевтів, професор кафедри.
Провідна установа
Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, кафедра госпітальної терапії № 2, МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “15” травня 2007 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.06 при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий “11” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент _____________ Бенца Т.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. За останні десятиріччя спостерігається зростання хвороб, обумовлених порушеннями ліпідного обміну – атеросклерозу, ішемічної хвороби серця (ІХС), холестерозу жовчного міхура (ХЖМ), холецистолітіазу (В.С. Савельев, В.А. Петухов, 2004).
В Україні понад 15% дорослого населення страждають на ІХС, дисліпідемії реєструють у 48,5% чоловіків і 56,3% жінок віком 40-60 років, а поширеність та смертність від ІХС є однією з найвищих у Європі (М.И. Лутай, А.Ф. Лысенко, 2003).
Поряд з широким розповсюдженням ІХС, відмічається збільшення кількості хворих на обмінні ураження жовчного міхура (ЖМ) – ХЖМ та холецистолітіаз (А.А. Ильченко, Ю.Н. Орлова, 2003).
Незважаючи на різну локалізацію патологічного процесу, ХЖМ та хронічна ішемічна хвороба серця (ХІХС) мають спільний механізм розвитку, в основі якого - ліпідний дистрес-синдром (В.С. Савельев, В.А. Петухов, 2004). зміни стінки ЖМ при ХЖМ нагадують ураження коронарних судин при ХІХС та характеризуються відкладанням ефірів холестерину (ХС) переважно в слизовій оболонці. Розвиток ХЖМ, як і розвиток ХІХС супроводжується асептичним запаленням (Х.Х. Мансуров, Г.К. Мироджов, 2003; E. Corazziari, 1999), при ХІХС - у стінці коронарних судин, а при ХЖМ - у стінці ЖМ. Ранні стадії ХЖМ тривалий час перебігають латентно і часто сприймаються як гіпотонія ЖМ або хронічний некалькульозний холецистит. При цьому хворі не отримують патогенетичного лікування, що сприяє прогресуванню захворювання та розвитку калькульозних форм (О.Н. Минушкин, 2000; А.А. Ильченко, 2003; U. Leuschner, 1999).
Питання щодо ролі порушення ліпідного обміну в розвитку ХЖМ, критеріїв діагностики ХЖМ, механізму формування ХЖМ в поєднанні з ХІХС, етіопатогенетичного взаємозв'язку ХЖМ та ХІХС, впливу корекції порушення ліпідного обміну на перебіг ХЖМ в поєднанні з ХІХС, діагностики та патогенетично обгрунтованого терапевтичного лікування ХЖМ в поєднанні з ХІХС є актуальними і потребують вивчення.
Зв'язок теми дисертації з державними і галузевими науковими програмами. Дисертаційна робота є самостійною темою, номер державної реєстрації 0104U010933, термін виконання 2004-2007 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА, ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХОЛЕСТЕРОЗУ ЖОВЧНОГО МІХУРА В ПОЄДНАННІ З ХРОНІЧНОЮ ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок