Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ МІСТА (на прикладі м. Києва)

УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ МІСТА (на прикладі м. Києва)

Назва:
УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ МІСТА (на прикладі м. Києва)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,87 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Кулаковський Юрій Петрович
УДК 332.2.021.8
УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ МІСТА
(на прикладі м. Києва)
Спеціальність 08.08.01 – Економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної Академії наук України.
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор, Хвесик Михайло Артемович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу економічних проблем водокористування та рекреації
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Бистряков Ігор Костянтинович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу проблем використання та охорони земельних ресурсів;
кандидат економічних наук Пастушенко Павло Петрович, Одеське головне обласне управління земельних ресурсів Держкомзему України, начальник управління.
Провідна установа:
Сумський національний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, м. Суми.
Захист відбудеться 17 квітня 2006 р. об 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “15” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Дейнеко Л.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Земельна реформа розпочалася в Україні у 1990 р. За роки реформування земельних відносин виконаний значний обсяг робіт, що дозволяє говорити про незворотній характер процесів, але кінцева мета – економічно ефективне й екологічно безпечне землекористування, ще не досягнута. Земельна реформа поки що не призвела до рішучого й ефективного пожвавлення інвестиційних процесів, не створила умов для раціонального та ефективного використання земель, особливо у населених пунктах, що вказує на необхідність комплексного, цілеспрямованого вирішення проблеми реформування земельних відносин у містах на ринкових засадах. Після прийняття Земельного кодексу України ключовими в земельній політиці залишаються питання структури власності на землю. Основним принципом, що визначає напрямки реформування земельних відносин, є скасування монополії державної власності на землю.
Суспільне й економічне середовище навколо земельних відносин настільки складне, що навряд чи можливо говорити про наявність консенсусу в суспільстві щодо цього питання. Зміна права власності на землю вимагає перевороту у громадській свідомості, оскільки несе з собою нові орієнтири у системі морально-етичних цінностей. Залучення громадськості до активної участі в обговоренні та ефективному реформуванні земельних відносин у містах дає можливість поглибити дослідження специфіки цього процесу на регіональному і місцевому рівнях, визначити ті чинники, що необхідно враховувати при реформуванні. Пошуки оптимального сполучення суспільних та приватних інтересів, рівною мірою захищених правом, і є сутністю врегулювання земельних відносин в містах на базі ефективної системи управління. Проте в даний час саме в цій сфері є дуже багато невирішених проблем, особливо, що стосується визначення критеріїв і принципів регулювання земельних правовідносин в населених пунктах в умовах трансформації економіки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження автора має безпосередній зв’язок з тематикою науково-дослідних робіт РВПС України НАН України, зокрема з темами: 3.1.5.85. ”Схеми (прогнози) розвитку і розміщення продуктивних сил областей України, Автономної республіки Крим, міст Києва і Севастополя до 2015 року” (№ держреєстрації 0206U004084), де автором виконано розрахунки землезабезпечення областей; 87.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ МІСТА (на прикладі м. Києва)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок