Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЕЛИКОМАСШТАБНІ РУХИ СПІРАЛЬНИХ ГАЛАКТИК КАТАЛОГУ RFGC

ВЕЛИКОМАСШТАБНІ РУХИ СПІРАЛЬНИХ ГАЛАКТИК КАТАЛОГУ RFGC

Назва:
ВЕЛИКОМАСШТАБНІ РУХИ СПІРАЛЬНИХ ГАЛАКТИК КАТАЛОГУ RFGC
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,29 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Тугай Анатолій Володимирович
УДК 524.7
ВЕЛИКОМАСШТАБНІ РУХИ СПІРАЛЬНИХ ГАЛАКТИК
КАТАЛОГУ RFGC
01.03.02 – Астрофізика, радіоастрономія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Астрономічній обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Парновський Сергій Людомирович,
Астрономічна обсерваторія Київського
національного університету імені Тараса Шевченка,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук,
член-кореспондент НАНУ,
Ізотов Юрій Іванович,
Головна астрономічна обсерваторія
НАН України, зав. відділом
кандидат фізико-математичних наук,
Новосядлий Богдан Степанович,
Астрономічна обсерваторія
Львівського університету, директор
Провідна установа:
Радіоастрономічний інститут НАН України, м.Харків
Захист відбудеться 9 грудня 2005 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАН України, вул. Акад. Заболотного, 27, м. Київ, МСП, 03680.
Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАН України, вул. Акад. Заболотного, 27, м. Київ, МСП, 03680.
Автореферат розісланий 3 листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І.Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження колективних великомасштабних рухів галактик на тлі загального Габлівського розширення Всесвіту є відносно новою галуззю позагалактичної астрономії. Започаткований статтею В.Рубін та ін. в 1976 р. [15], цей напрямок досяг значного прогресу. Зараз у ньому працюють незалежно багато груп авторів, які досліджують колективні рухи галактик та їх скупчень. Значно збільшилась кількість спостережень і вимірювань пекулярних швидкостей галактик (додаткова променева швидкість, що є різницею повної променевої швидкості галактики і її відстані, помноженої на сталу Габла). Значні успіхи є також у розробці моделей колективного руху та іншого теоретичного підґрунтя. Визначення параметрів колективних великомасштабних рухів галактик важливе не тільки для дослідження кінематики речовини у Всесвіті на масштабі до 100 Мпк, а також для вивчення розподілу речовини, включаючи темну матерію, на такому ж масштабі. На основі даних про рухи галактик були визначені параметри Великого Атрактора, надскупчення Персей-Риби, Концентрації Шеплі, тощо. Іншою галуззю застосування даних про пекулярні рухи є космологія, оскільки деякі космологічні параметри та моделі прямо повязані з амплітудами великомасштабних рухів.
Відзначимо, що окремі результати досліджень колективних рухів галактик не узгоджуються між собою. Згідно сучасній стандартній космологічній CDM-моделі (яка передбачає, що основний внесок у густину Всесвіту обумовлений темною енергією і небаріонною холодною темною матерією) пекулярні рухи на масштабі 100 Мпк повинні характеризуватися швидкостями 200150 км/с [16]. В деяких дослідженнях пекулярні швидкості мають таку амплітуду [16-22]. Значення космологічних параметрів, отриманих за цими даними, добре узгоджуються з результатами, отриманими іншими методами, такими як спостереження наднових типу Іа, дослідження анізотропії мікрохвильового фону, тощо. Натомість, деякі дослідники отримують за даними спостережень рухів скупчень галактик пекулярні швидкості 700150 км/с [23-25]. Неузгодженість даних про колективні рухи додає актуальності кожному наступному визначенню параметрів колективного руху, зокрема амплітуди в залежності від масштабу.
Звязок з науковими програмами, планами та темами. Дослідження було проведене на Астрономічній обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка в рамках бюджетної теми “Великомасштабна структура Всесвіту і характеристики позагалактичних об’єктів” 2001-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВЕЛИКОМАСШТАБНІ РУХИ СПІРАЛЬНИХ ГАЛАКТИК КАТАЛОГУ RFGC

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок