Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СУДНОВИХ СИСТЕМ ОЧИЩЕННЯ НАФТОВМІСНИХ ВОД

Загрузка...

УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СУДНОВИХ СИСТЕМ ОЧИЩЕННЯ НАФТОВМІСНИХ ВОД / сторінка 7

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СУДНОВИХ СИСТЕМ ОЧИЩЕННЯ НАФТОВМІСНИХ ВОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,40 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 

Розроблено методологію дослідження у вигляді технологічної карти. В основу досліджень покладений системний підхід. Головні й допоміжні завдання ранжируються по чотирьох ієрархічних рівнях. На кожному з рівнів для розв’язання завдань вибиралися методи й засоби, які дозволяють отримати ефективне рішення, що найбільш повно описує фізичну модель і відповідає необхідній точності.
На першому ієрархічному рівні для вивчення процесів поділу нафтоводяних емульсій у фільтроелементах з нежорсткою структурою вирішували допоміжні завдання:
1.
Теоретично й експериментально дослідити процес коалесценції часток дисперсної фази НВВ у тканинних фільтрах;
2.
Теоретично й експериментально дослідити процес інтенсифікації очищення суднових НВВ у гранульованих фільтроелементах;
На другому ієрархічному рівні обґрунтовувався вибір типу режимів роботи насосів систем очищення НВВ з вирішенням допоміжних завдань:
3.
Досліджувати емульгуючу здатність різних типів насосів на подібних режимах;
4.
Досліджувати емульгуючу здатність насосів гвинтового типу на різних експлуатаційних режимах;
На наступному ієрархічному рівні розроблялися основи проектування й оптимізації нежорстких фільтроелементів з вирішенням допоміжних завдань:
5.
Розробити норми добового накопичення НВВ з урахуванням характеристик суден і методику розрахунку оптимальної пропускної здатності систем;
6.
Розробити нове фільтраційне обладнання для очищення суднових НВВ, що має високу очисну здатність і тривалий ресурс;
На завершальному ієрархічному рівні щодо створення перспективних суднових систем НВВ з новими вдосконаленими функціональними властивостями вирішувалися допоміжні завдання:
7.
Розробити критерій ефективності систем очищення НВВ, що дозволяє оцінити систему в цілому за основними експлуатаційними показниками.
Через те, що метою дисертаційної роботи є зниження шкідливих наслідків забруднення моря нафтою й підвищення ефективності суднових систем за рахунок удосконалювання функціональних властивостей суднових систем очищення НВВ, зниження їх вартості та експлуатаційних витрат, оптимізаційне завдання в цьому випадку повинна передбачати мінімізацію витрат на очищення води з обов'язковим досягненням заданого корисного ефекту. Тому восьмим допоміжним завданням є розробка нового узагальненого критерію ефективності для оцінки оптимальності і досконалості системи очищення НВВ:
(1)
де Квих – концентрація нафтопродуктів в очищеній воді, млн-1; С – капітальні й експлуатаційні витрати очищення води на судні, дол. США; Q – фактична пропускна здатність системи, м?/г; Q0 – нормативна пропускна здатність системи, обумовлена по нових нормах з урахуванням характеристик судна, м?/г.
8.
Розробити принципи формування комплексних суднових систем очищення НВВ з удосконаленими функціональними властивостями;
У роботі застосовані методи, використовувані при вивченні законів реології багатокомпонентних неоднорідних рідин, представлені в розділі “Загальна характеристика роботи”.
Здійснено вибір раціональної технологічної схеми очищення й оцінка похибки вимірів.
У третьому розділі представлені теоретичні й експериментальні дослідження процесу коалесценції часток дисперсної фази НВВ у тканинних фільтрах.
Для моделювання досліджуваного процесу використовується концепція про рух взаємо проникаючих континуумів, запропонована М.Є. Жуковським і надалі розвинена в роботах Л.Д. Ландау, Х.А. Рахматуліна, М.А. Сльозкіна та інших. Такий підхід дозволяє розглядати закономірності не одиничної частки дисперсної фази, а полідисперсної емульсії в цілому.
Для опису руху в’язкої нестисливої рідини, як правило, використовуються рівняння Навье-Стокса й нерозривності. При математичному моделюванні процесу коалесценції часток дисперсної фази нафтоводяної емульсії в тканинному фільтрі необхідно обов'язково враховувати фізико-хімічні властивості емульсії, розмір чарунок, товщину нитки й кількість шарів фільтруючої тканини, а також умови руху емульсії через тканину фільтра. Для врахування впливу цих факторів у рівняння модельованого процесу вводяться нові елементи, що враховують сили взаємодії тканинного фільтроелемента з частками води Rв і з частками нафти Rн.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СУДНОВИХ СИСТЕМ ОЧИЩЕННЯ НАФТОВМІСНИХ ВОД

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок