Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СУДНОВИХ СИСТЕМ ОЧИЩЕННЯ НАФТОВМІСНИХ ВОД

УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СУДНОВИХ СИСТЕМ ОЧИЩЕННЯ НАФТОВМІСНИХ ВОД / сторінка 8

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СУДНОВИХ СИСТЕМ ОЧИЩЕННЯ НАФТОВМІСНИХ ВОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,40 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
. Відповідно до положень сучасних теорій за відсутності емульгатора між силами міжмолекулярного притягання й електростатичного відштовхування існує деяка рівновага, тому ці сили компенсують одна одну і не чинять істотного впливу на процес очищення. Запишемо диференціальні рівняння процесу коалесценції часток дисперсної фази нафтоводяної емульсії в тканинних фільтрах у загальному вигляді для одиничних обсягів води й нафти окремо:
для руху води - дисперсійного середовища нафтоводяної емульсії
,
, (2)
,
для руху нафти - дисперсної фази нафтоводяної емульсії
,
, (3)
,
На рис. 1 представлена схема руху нафтоводяної емульсії через елементарну чарунку тканинного фільтра, що рухається ззовні – всередину фільтроелемента, перпендикулярно його поверхні. По осі X нафта й вода рухаються з однаковою швидкістю, рівною швидкості проходження емульсії через тканинний фільтр (uн = uв = u).
Рис. 1 - Схема руху нафтоводяної емульсії через елементарну чарунку тканинного фільтра
По осі Y швидкість емульсії і її компонентів, виходячи з умов завдання дорівнює нулю, отже проекції рівняння Навье-Стокса на вісь Y із систем рівнянь (2), (3) можна виключити. Похідні швидкості нафти й води по осі Y також дорівнюють нулю. Приймаємо, що вода й нафта по осі Х рухаються з однаковою швидкістю, рівною швидкості емульсії u і сума їх концентрацій дорівнює одиниці [(1-К)+К = 1], де К – концентрація нафти у воді, то рівняння руху води й нафти по осі Х систем рівнянь (2) і (3) можна записати одним рівнянням руху нафтоводяної емульсії, замінивши при цьому в'язкість і густину нафти ?н, сн і в'язкість і густину води ?в, св на в'язкість і густину емульсії ?, с, а також сили, що діють на частки нафти Fн, Rн і на частки води Fв, Rв - на сили діючі на нафтоводяну емульсію в цілому F, R (де R – сила взаємодії нафтоводяної емульсії з тканинним фільтром). Також враховуючи, що на сучасних суднах нафтовмісні води суднових енергетичних установок надходять на очищення після попереднього відстоювання і концентрація нафти в них не перевищує (0,1...1,0)%, то з достатньою точністю наближення можна знехтувати рівнянням руху води щодо осі Z, тому що швидкість руху води щодо осі Z буде неістотно малою.
Беручи до уваги, що сила F обумовлена різницею густини води й нафти і спрямована в нашому випадку по осі Z (рис. 1), то проекція її на вісь Х дорівнює нулю. Похідна сили тиску P по осі Z також дорівнює нулю, тому що тиск змінюється по товщині фільтра (по осі Х). Зважаючи на те, що вода і нафта нестисливі рідини, рівняння нерозривності для води й нафти можна замінити одним рівнянням, записаним для нафтоводяної емульсії в цілому. Щоб виключити вплив інерційності на процес коалесценції, час експерименту на кожному режимі витримується значно більше часу переходу на новий швидкісний режим. Тому процес із достатнім ступенем точності можна вважати сталим.
Таким чином, з урахуванням перетворень рівнянь систем (2), (3) руху нафтоводяної емульсії через тканинний фільтр приймуть наступний вигляд:
,
(4)
Силу Fн віднесену до одиниці об'єму і обумовлену різницею густин можна представити в наступному вигляді:
(5)
де Fн - масова сила діюча на дисперсну фазу, що перебуває в одиничному об'ємі нафтоводяної емульсії; ?с – різниця густин води і нафти; g – прискорення вільного падіння; Квx – концентрація нафтопродуктів у вхідної нафтоводяної емульсії.
На підставі проведеного ретельного аналізу факторів, що впливають на ефективність взаємодії тканинного фільтруючого матеріалу з нафтоводяною емульсією, а також з урахуванням попередніх експериментів можна записати наступний вираз для визначення сили взаємодії тканинного фільтроелемента з нафтоводяною емульсією
(6)
де k – коефіцієнт пропорційності; унв – поверхневий натяг на межі розділу середовищ “нафта-вода”, н/м; dн – діаметр нитки фільтруючої тканини, м; nс – число шарів фільтруючої тканини; d – діаметр часток дисперсної фази нафтоводяної емульсії; м; ? – коефіцієнт кінематичної в'язкості емульсії, м?/c; а – розмір чарунки фільтруючої тканини, м; – швидкість руху нафтоводяної емульсії, м/с.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СУДНОВИХ СИСТЕМ ОЧИЩЕННЯ НАФТОВМІСНИХ ВОД

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок