Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СУДНОВИХ СИСТЕМ ОЧИЩЕННЯ НАФТОВМІСНИХ ВОД

УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СУДНОВИХ СИСТЕМ ОЧИЩЕННЯ НАФТОВМІСНИХ ВОД

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СУДНОВИХ СИСТЕМ ОЧИЩЕННЯ НАФТОВМІСНИХ ВОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,40 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Одеська національна морська академія
Істомін Валерій Іванович
УДК 629.12.03:628.05
УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СУДНОВИХ СИСТЕМ ОЧИЩЕННЯ НАФТОВМІСНИХ ВОД
05.08.05 - суднові енергетичні установки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня доктора технічних наук
Одеса – 2006
Дисертація є рукописом
Работа виконана в Севастопольському національному технічному университеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор Капустін Віктор
Володимирович, Севастопольський національний
технічний университет, завідуючий кафедрою
судноводіння та безпеки судноплавства
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Ханмамедов Сергій
Альбертович, Одеська національна морська академія,
завідуючий кафедрою суднових енергетичних
установок
 
доктор технічних наук, професор Тимошевський Борис
Гіоргиєвич, Національний університет кораблебудування
ім. адм. Макарова, м. Миколаїв, завідуючий кафедрою
двигунів внутрішнього згорання
 
 
доктор технічних наук, професор Грабовський Петро
Олександрович, Одеська державна академія будівництва та
архітектури, професор кафедри водопостачання та раціональ-
ного використання водних ресурсів
 
Провідна установа: Одеський національний морський університет, Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться 31 жовтня 2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 41.106.01 в Одеській національній морській академії за адресою: 270029, м. Одеса, вул. Дідріхсона,8.
З дисертацією можна ознайомитися у библиотеці ОНМА.
Відзиви у двох примірниках за підписом, завіреним печаткою установи, просимо направляти вченому секретарю спеціалізованої ради за адресою академії.
Автореферат розісланий ____ ____________ 2006 г.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Д 41.106.01
доктор технічних наук, професор В. А. Голіков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційної роботи обумовлена зобов'язаннями України, як морської держави, виконувати вимоги Міжнародної Конвенції щодо запобігання забрудненню з суден МАРПОЛ-73/78, які мають статус національних і закріплені низкою законодавчих актів.
Суднові енергетичні установки (СЕУ) шкідливо впливають на навколишне середовище, внаслідок вибросів нафтвмісних вод, відроблених газів, твердих виробничих відходів та теплоти.
Однак, як показав аналіз екологічної моделі СЕУ найбільшої екологічної шкоди під час експлуатації суден завдається внаслідок забруднення водних об'єктів нафтою, що обумовлено швидким зростанням чисельності флоту та обсягів нафтовмісних вод, збільшенням кількості морських вантажоперевезень, підвищенням потужності суднових енергетичних установок. Згідно даних міжнародної морської організації ІМО інтенсивність забруднення Світового океану внаслідок експлуатації суден за останнє десятиріччя не знизилася й продовжує залишатися досить високою, завдаючи колосальної економічної і екологічної шкоди Світовому океану.
Через це з 1998 року підвищилися вимоги до якості очищення суднових нафтовмісних вод (НВВ). Так конвенційне суднове обладнання й системи повинні сьогодні забезпечувати стійке відділення нафтопродуктів із забруднених вод з концентрації 250?10? млн-1 до 15 млн-1. Раніше допускалося скидання НВВ із концентрацією нафтопродуктів до 100 млн-1.
Для підвищення ефективності використання засобів запобігання забрудненню моря нафтою і створення систем нового покоління необхідно комплексне дослідження аспектів процесу очищення суднових НВВ на всіх стадіях, що дозволить удосконалити функціональні властивості установок і систем і враховувати вплив усіх елементів суднової енергетичної установки на ефективність очищення.
Аналіз переваг і недоліків відомих способів і типів установок для очищення нафтовмісних вод СЕУ, а також досвід їх експлуатації показали, що найперспективнішими є коалесцуючі фільтроелементи за умови підвищення ресурсу їхньої роботи й глибини очищення НВВ.
Наукова проблема полягає в тому, що відсутня комплексна концепція вдосконалювання суднових систем очищення НВВ, заснована на системному підході й підвищенні ефективності массопереносу в процесі очищення шляхом зменшення внутрішньої енергії полідисперсного неоднорідного двокомпонентного середовища – нафтоводяної емульсії на всіх стадіях очищення у багатокаскадних суднових системах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СУДНОВИХ СИСТЕМ ОЧИЩЕННЯ НАФТОВМІСНИХ ВОД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок