Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Математичні та програмні засоби побудови мережевих навчальних інформаційних систем.

Математичні та програмні засоби побудови мережевих навчальних інформаційних систем.

Назва:
Математичні та програмні засоби побудови мережевих навчальних інформаційних систем.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,10 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Київський університет
імені Тараса Шевченка
 
Донченко Андрій Володимирович
УДК 681.3.06
Математичні та програмні засоби побудови мережевих навчальних інформаційних систем.
01.05.03 – Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин та систем.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інформаційних систем факультету кібернетики Київського університету імені Тараса Шевченка.
Наукові керівники
академік, доктор фіз. - мат. наук, професор | Михалевич Володимир Сергійович
кандидат фіз. - мат. наук, доцент | Шевченко Володимир Петрович.
Офіційні опоненти:
1.
Доктор технічних наук, професор Цейтлін Георгій Овсійович (Міжнародний Соломонів університет, м. Київ).
2.
Кандидат фіз. - мат. наук, доцент Глібовець Микола Миколайович (національний університет "Києво-Могилянська академія").
Провідна організація – Інститут програмних систем НАН України (відділ автоматизованих інформаційних систем).
Захист відбудеться "_25__" ___03_____ 1999 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.09 Київського університету імені Тараса Шевченка, Київ, пр. Глушкова, 2, корп.6, ауд.40 о 15 годині (тел. /факс 252-58-83), e-mail rada@cyb.univ.kiev.ua.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий "_24_" лютого 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
В. П. Шевченко


Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми. Інформатизація держави потребує великої кількості програмних систем що забезпечують ефективне освоєння засобів обчислювальної техніки. Важливе місце серед таких програмних комплексів посідають інформаційні системи глобальних мереж, зокрема – Internet/Intranet-базовані інформаційно-довідкові системи автоматизованого навчання, орієнтовані на масового користувача.
Розробка засобів інформаційної підтримки сучасних комп'ютерних технологій за своїми темпами швидко випереджає розробку конкретних програмних систем, адже програмна система без відповідних довідкових та навчальних засобів не має шансів на успіх. Тому стільки уваги приділяється інструментальним засобам розробки систем інформаційної підтримки. Особливої актуальності набувають спеціалізовані мови програмування, що призначені для опису тих об'єктів та взаємозв'язків між ними, з якими ці системи оперують.
Вивченню математичних та програмних аспектів цієї проблеми було присвячено дослідження В.М.Глушкова, В.С.Михалевича, О.А.Летічєвського, Г.О.Цейтлина, К.Л.Ющенко.
Дослідження математичних та програмних засобів побудови інформаційних систем, проведені у дисертації, є актуальними для розробки інформаційно-довідкових систем глобальних мереж та інформаційних систем автоматизованого навчання.
Мета і задачі досліджень. Метою роботи є дослідження математичних властивостей алгоритмів та розробка спеціалізованих мов програмування побудови спеціалізованих інформаційних систем, зокрема – систем автоматизованого навчання та інформаційно-довідкових систем глобальних (Internet/Intranet) мереж.
Загальна методика досліджень базується на запропонованому В. М. Глушковим автоматно-алгебраїчному підході до побудови виконавчих частин мовних процесорів. Для математичного обґрунтування результатів роботи також використано апарат теорії графів та скінчених автоматів.
Розроблені у процесі роботи мови визначені описом їх лексичних аналізаторів, їх формального синтаксису у БНФ-подібній формі та відповідними мовними процесорами, реалізованими в межах створених систем.
Наукова новизна. В процесі роботи
·
Розроблено та математично обґрунтовано нові алгоритми автоматизації об’єктивного контролю знань з процедурних мов програмування. Досліджено властивості алгоритмів контролю семантики програми користувача, опису та виконання контролюючого курсу в цілому.
· Спроектовано програмну систему, що за результатами розв’язку користувачем окремої задачі та за використання формалізованих знань спеціаліста – експерта у предметній галузі (викладача) автоматизує процес контролю знань з процедурних мов програмування (реалізовано на прикладі підмножин мов Бейсик, Паскаль, Фортран).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Математичні та програмні засоби побудови мережевих навчальних інформаційних систем.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок