Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ СИНГУЛЯРНО ЗБУРЕНИХ ПРОЦЕСІВ ТИПУ “КОНВЕКЦІЯ-ДИФУЗІЯ-МАСООБМІН“

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ СИНГУЛЯРНО ЗБУРЕНИХ ПРОЦЕСІВ ТИПУ “КОНВЕКЦІЯ-ДИФУЗІЯ-МАСООБМІН“

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ СИНГУЛЯРНО ЗБУРЕНИХ ПРОЦЕСІВ ТИПУ “КОНВЕКЦІЯ-ДИФУЗІЯ-МАСООБМІН“
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,37 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя
ПРИСЯЖНЮК Ігор Михайлович
УДК 519.63:532.5
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ СИНГУЛЯРНО ЗБУРЕНИХ ПРОЦЕСІВ ТИПУ “КОНВЕКЦІЯ-ДИФУЗІЯ-МАСООБМІН“
01.05.02 математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Тернопіль – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському державному гуманітарному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, доцент
Бомба Андрій Ярославович,
Рівненський державний гуманітарний університет,
професор кафедри інформатики та прикладної математики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Власюк Анатолій Павлович,
Національний університет водного
господарства та природокористування,
завідувач кафедри прикладної математики, м. Рівне;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Чернуха Ольга Юріївна,
Інститут прикладних проблем механіки і математики
імені Я.С. Підстригача НАН України,
старший науковий співробітник відділу “Математичне моделювання нерівноважених процесів” Центру математичного моделювання, м.Львів.
Провідна установа: Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, відділ математичних систем моделювання проблем екології та енергетики, м.Київ.
Захист відбудеться “ 5 жовтня 2006р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К58.052.01 у Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
Автореферат розіслано “1” вересня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шелестовський Б.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні десятиріччя (зокрема, після аварії на ЧАЕС) геологічне середовище практично втратило можливість самостійно стабілізувати свій стан за рахунок власних механізмів і створювати умови для безпечного розвитку природних екосистем. Як наслідок, спостерігається катастрофічне розвинення таких процесів як зарегульованість поверхневого стоку із суттєвим зниженням природної дренованості та стійким підйомом рівня водоносних горизонтів, що сприяло частішому і масштабнішому підтопленню та перезволоженню верхньої зони порід, з наступним зниженням їхньої міцності і появі та поширенню небезпечних зсувних, карстових та подібних процесів, а також руйнуванню природної геохімії та техногенному забрудненню аграрних, міських та інших ландшафтів. Отже, проблема моделювання та дослідження процесів міграції забруднень (масопереносу) в пористих середовищах є нагальною, досить важливою та актуальною.
Сучасні експериментальні та теоретичні дослідження в галузі моделювання процесів масопереносу (конвекція, дифузія, масообмін, тощо) базуються на доробках Н.Н. Веригіна, І.Г. Богуського, А.Н. Патрашева, В.Н. Ніколаєвського, С.Н. Нумерова, Д.Ф. Шульгіна, Б.С. Шержукова, В.І. Лаврика та інших вчених. Зокрема, використавши перехід до координат області комплексного потенціалу у рівнянні конвективної дифузії разом з аналітичними та аналітико-числовими методами, В.І. Лаврик та його учні отримали точні або наближені аналітичні розв’язки типових двовимірних задач масопереносу при плоско-вертикальному і плановому, (квазі-) усталеному процесах фільтрації, що виникають при моделюванні міграції забруднення або засолення ґрунтових вод.
Роботи вчених В.М. Булавацького, Я.Й. Бурака, А.П. Власюка, В.С. Дейнеки, І.І. Ляшка, Я.Г. Савули, І.В. Сергієнка, В.В. Скопецького, Г.А. Шинкаренка, Є.Я. Чаплі, О.Ю. Чернухи присвячено, зокрема, математичному моделюванню волого- і солепереносу, поширенню забруднень у навколишньому середовищі та суміжних процесів геогідродинаміки, розробці різних методів аналітичного та числового, аналітико-числового розв’язування відповідних одно- та двовимірних задач.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ СИНГУЛЯРНО ЗБУРЕНИХ ПРОЦЕСІВ ТИПУ “КОНВЕКЦІЯ-ДИФУЗІЯ-МАСООБМІН“

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок